Dienas ziņas

Bērnu adopcija uz ārvalstīm uz laiku aizliegta

Dienas ziņas

Ventspilī šodien mācību trauksme

Virtuāla nauda – reālas briesmas

Policija novērsusi divu personu nolaupīšanu un slepkavību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Valsts policija (VP) šoruden ir novērsusi divu personu nolaupīšanu un slepkavību, kas tika plānotas ar mērķi iegūt kriptovalūtu un naudas līdzekļus aptuveni 500 000 eiro apmērā, informēja policijā. Aizdomās par šo noziegumu organizēšanu ir aizturēts kāds Rīgas iedzīvotājs, un šobrīd viņam piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Valsts policijas preses pārstāve Gita Gžibovska.
00:00 / 01:02
Lejuplādēt

Septembrī VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes  Kriminālizmeklēšanas pārvaldes 1. nodaļas darbinieki operatīvās darbības rezultātā pārtvēra informāciju par to, ka 1989. gadā dzimis Rīgas pilsētas iedzīvotājs plāno kādas personas nolaupīšanu. Noziedznieka mērķis bija  prettiesiski iegūt cietušajam piederošos maksāšanas līdzekļus – kriptovalūtu, pārskaitot to uz citiem kriptovalūtas makiem. Pēc tam viņš plānoja nolaupīto personu nogalināt. Sava nodoma realizēšanai viņš aktīvi kriminogēnā vidē ārzemēs meklēja personas, kuras izdarīs šo noziegumu.

Par minēto faktu nekavējoties tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 15. panta trešās daļas un Krimināllikuma 153. panta pirmās daļas – par sagatavošanos personas nolaupīšanai.

Veicot izmeklēšanu kriminālprocesā, tika iegūti un nostiprināti pierādījumi, ka sava nodoma realizācijai minētais 1989. gadā dzimušais vīrietis izsekoja cietušo, noskaidrojot tā pārvietošanās maršrutus un dienas režīmu, pēc kā izvēlējās nolaupīšanas vietu, ieplānojot arī citu vietu, kur no cietušā izspiest kriptovalūtu.

Gadījumā, ja cietušais atteiktos labprātīgi nodot privātas atslēgas vai paroles no kriptovalūtas makiem, viņš tiktu spīdzināts ar rīkiem, ko šis vīrietis bija jau sagatavojis. Kriminālprocesā ir iegūti pierādījumi, ka nozieguma organizētājs bija plānojis pēc iespējas īsākā laikā iegūt sev vēlamo rezultātu un pēc tam nogalināt cietušo.

Turpinot izmeklēšanu, papildus tika noskaidrots un iegūti pierādījumi, ka līdzīgā veidā, mantkārīgu motīvu vadīts, vīrietis bija ieplānojis nolaupīt un nogalināt vēl vienu personu, kas arī bija iesaistīta kriptovalūtas apritē. Nozieguma plānotājs ar saviem potenciālajiem upuriem bijis pastarpināti pazīstams, zinājis par viņu nodarbošanos un ieņēmumiem.

Abu personu nolaupīšanas un slepkavības rezultātā aizdomās turētais vīrietis plānoja iegūt kriptovalūtu un naudas līdzekļus aptuveni 500 000 eiro apmērā.

Šā gada 7. oktobrī nozieguma izdarīšanas brīdī Rīgā, Teikas mikrorajonā, kad nozieguma organizētājs jau gaidīja cietušo iepriekš izvēlētajā vietā un bija gatavs viņu nolaupīt, noziedznieku aizturēja Valsts policijas pretterorisma vienība “Omega”.  

Savās liecībās 1989. gadā dzimušais vīrietis pilnībā atzinās nozieguma plānošanā, un viņam piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Viņš jau iepriekš ir sodīts par noziegumiem, tostarp par krāpšanu. Policija vēl skaidro, vai šoreiz viņam bijuši arī līdzzinātāji. 

Minētais noziedzīgais nodarījums ir klasificējams kā smags. Par noziedzīga nodarījuma, kas paredzēts Krimināllikuma 153. panta pirmajā daļā, t.i., par personas sagrābšanu, lietojot vardarbību vai draudus, vai aizvešanu ar viltu vai izmantojot personas bezpalīdzības stāvokli (personas nolaupīšana), soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās. Šobrīd tiek apkopoti pierādījumi, lai lemtu jautājumu par noziegumu kvalifikāciju pēc smagāka panta – par sagatavošanos slepkavību veikšanai.

Kriminālatbildība iestājas arī tikai par sagatavošanos smagiem vai sevišķi smagiem noziegumiem, norādīja policijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti