Panorāma

R.Pauls Ziemassvētkos Latvijas Televīzijā

Panorāma

Afganistānā dzīvojošās Sandras radi vēlas māsas atgriešanos

Senioru rokdarbiem izveidots veikals internetā

Krāslavas ģimene izveido internetveikalu senioru rokdarbiem

Ģimene Krāslavā svētku laikā atradusi veidu, kā apvienot patīkamo ar lietderīgo. Ģimenes spēļu vakaru vietā visi iesaistās interneta veikala uzturēšanā. Prece ir vietējo senioru darinājumi, un nauda par to pārdošanu nonāk atpakaļ pie senioriem.

Interneta veikals "arsiltumusirdij.lv" izveidots decembra sākumā, un pašlaik pārdotas jau ap 30 precēm no krāsainām zeķēm līdz smalkām jaciņām.

Visu produkciju sarūpē, kā ģimenē saka – sešas omītes. Ģimenes uzdevums ir nodrošināt, lai rokdarbi veiksmīgi aizceļo pa visu Latviju.

"Tas nav bizness. Tas ir labdarības projekts, kas satur ģimeni kopā. Vidējā meita un mazā – viņas fotogrāfē. Kad mēs gājām uz pakomātu ar tēti un brīnījāmies – "o, ko tur tagad darīt", mazais gāja līdzi, rādīja, kā to darīt. Lielais puika atkal Rīgā, tur kaut kādas reklāmas domā. Nu un koordinators un ideju īstenotājs ir vecākais bērns," stāstīja Biruta un Velta Daņiļevičas.

Mērķis ir arī finansiāli palīdzēt senioriem. No iekasētā ģimene nepatur neko, jo pensionāri dzīves laikā ir samaksājuši pietiekami nodokļus, sacīja vecākā meita Biruta.

"Mēs ikdienā dzīvojam savās rūpēs, ikdienas steigā. Mums liekas, ka visi dzīvo tā, kā mēs, ar tām pašām problēmām. Bet tepat līdzās mums ir seniori, kuri visu mūžu godam ir nostrādājuši un tagad viņiem varbūt neiet tik viegli. (..) Viņas ir lepnas. Viņas nekad nelūgs palīdzību, un arī šobrīd šo projektu viņas uztver kā labdarību. Tā filozofija ir tāda, ka mēs adām, lai palīdzētu citiem, nevis sev," stāstīja Biruta un Velta Daņiļevičas.

Viena no "omītēm" ir Genovefa Donga, kura arī 72 gadu vecumā pat nedomā sēdēt mājās bezdarbībā – patlaban viņa strādā par asistentu Sociālajā centrā un sniedz palīdzību 90 gadus vecai klientei. Enerģiju un labu humoru izjūtu palīdzot saglabāt 40 gadu pieredze, strādājot par sporta skolotāju.

"Mājās stāv vērpjamais ratiņš, slēpes. Varu gan vienu darīt, gan otru. Bet sniega par maz pie mums. Rīga, atdodiet! Paņēmāt – 10 stundas bira, bet mums ne velna," smej Genovefa Donga.

Viņas stils rokdarbos esot košums. "Tamborēšana, adīšana, makramē, tas man jau no bērnības. Visu ko tādu māku. Ko sataisīju? Tās čības par labu nāca vienam, otram. Kas tad tur viņus ņems? Varbūt kādam iepatikās kāds košais raksts, tāpēc paņem," vērtē rokdarbniece.

Tagad projektā iesaistīti arī Krāslavas ģimnāzijas skolēni. Viņu uzdevums – katram sūtījumam pievienot pašdarinātu apsveikuma  kartiņu.

"Katrus Ziemassvētkus mēs esam pieraduši kaut ko labu darīt. Parasti tas bija uz pansionātu doties kaut ko rotāt, radījām arī adventes vainagus," atzina Kristīne Daļecka, kura veido apsveikuma kartiņas.

Vēl pie katras dāvaniņas pievienots arī neliels rokdarba autora apraksts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt