Panorāma

Panorāma

Panorāma

Mežaparka estrāde atdzimst

KPV LV – trīs prezidenta amata kandidāti

«KPV LV» Valsts prezidenta amatam izskata arī tiesībsarga Jansona kandidatūru

Koalīcijas partija “KPV LV” Valsts prezidenta amatam izskata arī tiesībsarga Jura Jansona kandidatūru, ar viņu “KPV LV”  frakcija tikās ceturtdien, tāpat frakcija uzklausīja stomatoloģi Alēnu Butkēviču.

Jansons žurnālistiem plašākus komentārus nesniedza, vien norādīja - ja viņu izvirzīs prezidenta amatam, viņš piekritīs kandidēt.

“Es esmu par [iespējamo koalīcijas prezidenta amata kandidātu, ES Tiesas tiesnesi Egilu] Levitu, bet nebūšu pret sevi,” sacīja Jansons.

Deputāti ar otru kandidāti Butkēviču sazinājās ar videokonferences palīdzību, bet ar Levitu tikās jau pirms divām nedēļām.

Partijas līderis Artuss Kaimiņš žurnālistus informēja, ka pirmdien, 15. aprīlī, partija nosauks vienu savu konkrētu prezidenta amata kandidātu, līdz tam laikam deputāti esot pārdomās.

Butkēvičas kandidatūru amatam ieteicis iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens. Ministrs norādīja, ka Butkēviča ir ļoti intelektuāla un reprezentabla sieviete.

KONTEKSTS: 

Iepriekš izskanēja, ka "KPV LV" prezidenta amatam izskata Butkēvičas kandidatūru.  Butkēviča ir medicīnas zinātņu doktore un pašlaik atrodas ārpus Latvijas. Kā Latvijas Televīzijai norādīja vairāki frakcijas biedri, daži deputāti viņas kandidatūru vērtēja skeptiski un bija gatavi balsot par Egilu Levitu.

Valsts prezidenta vēlēšanas gaidāmas maija beigās vai jūnija sākumā. Saeimā pirmo reizi Valsts prezidents tiks vēlēts atklātā balsojumā.

Koalīcija līdz aprīļa vidum plāno vienoties par kopīgu prezidenta amata kandidātu. Pagaidām partiju kopīgās sarunās piemin tikai vienu kandidātu – Levitu, kuru atbalsta gan Jaunā konservatīvā partija, gan Nacionālā apvienība, gan "Attīstībai/Par!".

Pašreizējā valsts vadītāja Raimonda Vējoņa kandidatūru koalīcijas partijas neplāno virzīt atkārtotai apstiprināšanai Latvijas Valsts prezidenta amatā.

2 komentāri
Zane Līvmane
Kaut kādas absurdas alternatīvas Levitam!
Anonīms lietotājs 22483
Ļoti labprāt redzētu Juri Jansonu prezidenta amatā. Viņš ir cilvēks, kas gan ļoti labi runā angliski (labāk par Levitu), gan labi pārstāv Latviju sava līmeņa Eiropas forumos, bet reizē arī kā tiesībsargs ir uzklausījis gan dažādus NVO, gan visapdalītākos dzīves pabērnus un viņu tuviniekus un viņos ieklausījies. Atšķirībā no elitārā Levita ar ienākumiem 300 000 EUR gadā, Juris Jansons zina arī to, kā dzīvo cilvēki ar 54 EUR mēnesī. Es apzinos, ka labi organizētajā Levita kampaņā Jansons pret Levitu iet arēnā kā gladiators, kas paredzēts saplosīšanai un kura asinis prasa rēcošais pūlis, bet ar to, ka viņš piekrīt, viņš ir cēlies manās acīs. Un ne tikai manās. Juri, turies!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti