Panorāma

Nacionālā teātra aktieri – leģendas

Panorāma

Par seksuālu vardarbību ir jāziņo

Koalīcijā nav atbalsta R. Vējonim

Koalīcija aprīļa vidū cer vienoties par kopīgu prezidenta amata kandidātu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Nākamajam Valsts prezidentam jābūt ar nevainojamu reputāciju, jāspēj pārstāvēt valsti starptautiski, jāizprot demokrātija un jābūt redzējumam par ekonomikas un visas nācijas attīstību. Par šiem kritērijiem nākamajam valsts vadītājam pirmdien, 18. februārī, vienojās valdību veidojošās partijas. Taču par konkrētiem kandidātiem atkārtoti koalīcijā spriedīs tikai aprīļa vidū pēc valsts budžeta pieņemšanas. 

ĪSUMĀ:

  • Kariņš: Mērķis ir līdz 15. aprīlim vienoties par vienu kandidātu prezidenta amatam.
  • Pagaidām partiju kopīgās sarunās piemin vienu kandidātu - ES tiesas tiesnesi Levitu.
  • Viņu atbalsta NA un JKP; "Attīstībai/Par!" pieļauj iespēju virzīt savu kandidātu.

Koalīcija aprīļa vidū cer vienoties par kopīgu prezidenta amata kandidātu
00:00 / 02:49
Lejuplādēt
Šīs dienas koalīcijas partiju kopīgs lēmums ir virzīt vienu kopīgu Valsts prezidenta kandidātu. Premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") stāstīja, ka šobrīd partijas apspriedīs konkrētos iespējamos kandidātus. Par tiem plašāk runās pēc diviem mēnešiem.

 

"Mūsu plāns ir: mēs aprīlī pēc budžeta pieņemšanas, nedēļā no 8. aprīļa līdz 15. , atgrieztos pie šī jautājuma. Tad, kad visās partijās jau būs izdiskutēts, mēs redzēsim, cik vēl ir iespējami koalīcijas kandidāti. Mērķis ir līdz 15. aprīlim vienoties par vienu kandidātu," teica Ministru prezidents.

Pašreizējā valsts vadītāja Raimonda Vējoņa kandidatūru koalīcijas partijas neplāno virzīt atkārtotai apstprināšanai Latvijas Valsts prezidenta amatā.

Pagaidām partiju kopīgās sarunās piemin tikai vienu kandidātu - Eiropas Savienības Tiesas tiesnesi Egilu Levitu. Viņu atbalsta gan Jaunā konservatīvā partija (JKP), gan Nacionālā apvienība (NA), kas rosināja diskutēt tieši par šo kandidātu. 

"Tas, ka neizskan citi kandidāti, ir zināma liecība un zināms rādītājs. Mums ir jāuzdod jautājums, kas ir iespējamais labākais prezidents. Ja mēs šādi pieiesim, mēs sapratīsim, ka labākais, par ko mēs varam vienoties, ir Levita kungs. Es ļoti labi saprotu, ka ir partijām vēlme pavilkt garumā ar šo jautājumu un atstāt sev zelta kārti pēdējā brīdī, bet mēs varam šādā veidā aizspēlēties un atstāt daudz ko nejaušības varā," sacīja NA līderis Raivis Dzintars.

Iespēju virzīt savu kandidātu pieļauj apvienība "Attīstībai/Par!", stāsta tās līdzpriekšsēdētājs Juris Pūce: "Mēs esam demokrātiska organizācija.

Mūsu biedru vidū ir dažādi viedokļi par izskanējušiem kandidātiem, un ir nepieciešamas iekšējas diskusijas, lai vienotos par to kandidātu, kas, mūsuprāt, būtu valstij šobrīd nepieciešams.

Par personu, kas visvairāk atbilst mūsu, mūsu organizāciju izpratnē, Valsts prezidenta amatam. Saprotu publisku vēlmi iespējami ātri izdzirdēt visas Saeimas deputātu viedokli, par ko viņi balsos. Bet atgādināšu, ka balsošana par Valsts prezidenta amata kandidātiem notiks jūnijā. Šobrīd ir februāris, tā kā vēl nedaudz laika ir, lai atrastu vislabāko iespējamo Valsts prezidenta amata kandidātu."

Valsts prezidenta vēlēšanas gaidāmas maija beigās vai jūnija sākumā. Saeimā pirmo reizi Valsts prezidents tiks vēlēts atklātā balsojumā.

Daudz mazāk laika koalīcijai paliek Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītāja apstiprināšanai. Šonedēļ valdību veidojošo partiju Saeimas frakcijas apspriedīs potenciālos kandidātus. Esošais CVK priekšsedētājs Arnis Cimdars ir jānomaina, uzskata " Attīstībai/Par!" un arī JKP.

JKP vadītājs un tieslietu ministrs Jānis Bordāns stāsta: "Mūsu, ja tā var teikt, ideoloģija un pieeja darbam ir tāda, ka amatpersonām ir jāmainās ik pēc noteikta laika no dažādiem apsvērumiem, bet galvenokārt no labas pārvaldības apsvērumiem, tāpēc Cimdara kungu mēs neatbalstītu."

Ja koalīcijas atbalsta Cimdara atkārtotai apstiprināšanai nepietiks, NA virzīs savu pārstāvi - CVK sekretāru Ritvaru Eglāju. Viņu atbalsta arī JKP.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti