«KPV LV» frakcijas kodols vēl nevienojas par atbalstu vienam prezidenta amata kandidātam

Partijas "KPV LV" Saeimas frakcija otrdien, 22. maijā, jau otro reizi tikās ar Valsts prezidenta amata kandidātu Egilu Levitu. Taču lēmumu par vai pret viņa kandidatūru frakcija vēl nav pieņēmusi.

Atis ZakatistovsElla Semjonova
  "KPV LV" frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs pēc tikšanās ar Levitu uzsvēra, ka viņš vēlētos panākt, lai frakcijas kodols pieņemtu kopīgu lēmumu balsojumā par Valsts prezidentu. Taču to, kad deputāti varētu to pieņemt, Zakatistovs nevarēja pateikt.

   

  "Šobrīd mēs uzklausījām Levita kungu. Frakcija pieņems savu lēmumu par balsojumu tuvākajā laikā. Es vēlos redzēt, ka frakcijas kodols nobalso vienprātīgi.

  Tajā ir 10-11 cilvēki. Tas ir svarīgi gan frakcijai, gan valdībai un tās stabilitātei. Tas ir mans mērķis," teica Zakatistovs.

  Valsts prezidenta vēlēšanas notiks tieši pēc nedēļas, 29. maijā. Par šo amatu cīnīsies arī tiesībsargs Juris Jansons un Saeimas deputāts Didzis Šmits no "KPV LV". Levits pēc tikšanās ar "KPV LV" Saeimas frakcijas pārstāvjiem minēja, ka viņš šādu parādību uztver kā demokrātisku procesu.

  Egils LevitsElla Semjonova
   "Jā, nu tā ir šīs frakcijas īpatnība, ka šī frakcija nav vienota. Tā arī var gadīties. Demokrātiski tas ir. Cik ilgi tāda situācija pastāvēs, to man grūti pateikt, bet, es domāju, ka ir frakcijas kodols, kurš tiešām ir uzņēmies atbildību par valdību. Un tas ir ļoti būtiski. Es domāju, ka tas ir izšķirošais jautājums. Ir liela daļa frakcijas, kur ir vairāk vai mazāk zināmi cilvēki, kuri ir līdzatbildīgi par mūsu valdību un līdz ar to līdzatbildīgi par valsti," sacīja Levits.

    

   KONTEKSTS:

   Neskatoties uz opozīcijas iebildumiem, Latvijas Valsts prezidenta vēlēšanām veltītā Saeimas sēde notiks jau nākamnedēļ, 29. maijā, plkst. 10. Tādu lēmumu pirmdien, 20. maijā, pieņēma Prezidija un frakciju padome. Šoreiz Valsts prezidentu Saeimā vēlēs atklātā balsojumā.

   Saeimas opozīcijā esošās Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti vienojās Valsts prezidenta amatam virzīt pašreizējo tiesībsargu Jansonu. Pirms tam koalīcija vienojās Valsts prezidenta amatam virzīt Eiropas Savienības Tiesas tiesneša Levita kandidatūru. Savukārt atsevišķi partijas "KPV LV" deputāti Valsts prezidenta amatam virzīs frakcijas deputātu Šmitu.  

   Pašreizējais Valsts prezidents Raimonds Vējonis nolēmis nekandidēt uz otro termiņu augstajā amatā.

   Kļūda rakstā?

   Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Latvijā
   Ziņas
   Jaunākie
   Interesanti