Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Daugavpils cietoksnī – kaujas kristību gadadiena

Kondicionieru uzstādīšanai jāsaņem atļauja

Kondicionieru uzstādīšanai savā mājoklī jāsaņem atļauja

Neraksturīgais karstums Latvijā ne vienam vien licis apsvērt iespēju uzstādīt mājoklī gaisa kondicionēšanas iekārtu. Ja visa iekārta atrodas dzīvokļa iekštelpās, tad atvēsināto gaisu var baudīt bez bažām. Bet lielāku iekārtu, kuras paredzētas novietot mājas ārpusē, uzstādīšanai jāsaņem atļauja.

Lielākas un mazākas dzesēšanas iekārtu kastes arvien biežāk parādās pie māju sienām. Taču ne visas ir uzstādītas atbilstoši noteikumiem. Piemēram, Rīgā noteikts, ka iekārtas nedrīkst novietot uz ēkas ielas fasādēm bez būvprojekta izstrādes un tās nedrīkst pasliktināt ēkas arhitektonisko veidolu.

Brīvāk var justies tie iedzīvotāji, kuri iecerējuši kondicionēšanas iekārtu uzstādīt nama sētas pusē, tad būvvaldes atļauja nav nepieciešama. Taču visos gadījumos nepieciešams pārējo ēkas iedzīvotāju saskaņojums.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Komunikācijas nodaļas vadītāja Inese Pabērza norādīja: "Šāda veida sistēmas skar ēkas fundamentālo kvalitāti, ar laiku var ietekmēt pārējo dzīves apstākļus, un svarīgs visiem ir arī arhitektoniskais risinājums."

Galvaspilsētā vēl papildu saskaņojums nepieciešams, ja ēka, kurai plānots uzstādīt kondicionētāju, atrodas vēsturiskā centra teritorijā.

Ekonomikas ministrijā (EM) uzsvēra – vēl pirms kondicionētāja uzstādīšanas jāiepazīstas ar konkrētās pašvaldības apbūves noteikumiem.

EM Būvniecības politikas departamenta direktora vietnieks Andris Lazarevs skaidroja: "Ir pašvaldības, kur to pret ēkas fasādi novietot aizliegts, ir, kur par to nekas nav atrunāts. Ja persona gribēs uzlikt pret ielu un pašvaldība to neatļaus, nav jēgas prasīt saskaņojumu, tāpēc jāskatās, kā pašvaldība to ir noformulējusi."

Pat tad, ja atļaujas ir saņemtas, kondicioniera, kas sastāv no divām daļām, uzstādīšanai  vēl būs nepieciešams būvspeciālista konsultācija, kurš noteiks kondicioniera piestiprināšanai piemērotāko vietu. Par patvaļīgu kondicioniera uzstādīšanu būvvalde var uzdot personai to novākt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt