Kokins: Jāveido sistēma, lai pieteikumi balsošanai mājās nepazustu e-pastos

Būtu jāveido sistēma, lai elektroniski sūtītie pieteikumi balsošanai mājās nepazustu e-pastos, intervijā Latvijas Radio atzina Rīgas vēlēšanu komisijas vadītājs Juris Kokins.

Intervija ar Rīgas vēlēšanu komisijas vadītāju Juri KokinuDaira Zīle
Komentējot to, ka vairāki rīdzinieki, kuri veselības stāvokļa dēļ bija pieteikušies balsot mājās, bet iecirkņu darbiniekus tā arī nesagaidīja, Kokins teica: ja arī turpmāk vēlēsies saglabāt elektronisku pieteikšanos balsošanai mājas, vajadzētu veidot sistēmu, kur elektroniski pieteikto mājas vizīti pievieno iecirkņa gaitu žurnālam.

 

"Tā nu tas ir iznācis, ka tas e-pasts palaists garām," teica Kokins. Pēc viņa teiktā, šāda kārtība vēlēšanās paredzēta pirmo reizi, tāpēc arī problēmas radās.

"(..) Jo, sūtot e-pastus, atverot tos dažādos formātos, ir tiešām sarežģīti nepazaudēt [pieteikumus]," papildināta Kokins. Pēc viņa teiktā – tiem cilvēkiem, pie kuriem neieradās iecirkņu darbinieki, diemžēl nebūs iespēja nobalsot Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās.

Pēc Kokina teiktā, vēlēšanu komisijās ir partiju izvirzīti pārstāvji, bet būtu vēlama arī vēlēšanu ekspertu iesaiste komisiju darbā. "Viss, kas saistīts ar vēlēšanām, ir ļoti sensitīvs," teica Kokins, paužot viedokli, ka gan elektroniskā mājas vizīšu pieteikšana, gan iecirkņu ilgais darba laiks nebija pienācīgi izsvērti jautājumi. 

Pēc viņa teiktā, Rīgas vēlēšanu komisija izdarīja visu iespējamo, lai Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas noritētu bez starpgadījumiem.

"(..) Šeit ir deleģēšanas princips, jo nevar katram izstāvēt klāt. Kā ir deleģēšanas princips, tā viens darbu veic labāk, cits mazliet sliktāk," klāstīja Kokins.

KONTEKSTS:

Vairāki rīdzinieki, kuri veselības stāvokļa dēļ bija pieteikušies balsot mājās, palika bez iespējas izpildīt savu pilsoņa pienākumu 29. augustā notikušajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās.

Kokins iepriekš izteicās, ka kopumā iecirkņu darbinieki ar balsošanu mājās tikuši galā apmierinoši un devušies 1327 mājas vizītēs. Savukārt neapkalpoto vēlētāju skaits esot neliels, tādēļ vēlēšanu rezultātus tas nevarētu ietekmēt.   

Jaunajai Rīgas domei drīzumā būs jāvērtē Kokina atbilstība ieņemamajam amatam, jo likums nosaka, ka triju mēnešu laikā pēc pilsētas domes ievēlēšanas jaunā pašvaldība pārvēl savas teritorijas vēlēšanu komisiju.

Vēlēšanu rezultāti

Provizoriskie rezultāti, CVK dati no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

Provizoriskais mandātu sadalījums

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

18 vietas Attīstībai/Par!, "PROGRESĪVIE"
12 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
10 vietas Jaunā VIENOTĪBA
7 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", Latvijas Reģionu Apvienība
5 vietas Partija "Gods kalpot Rīgai"
4 vietas Jaunā konservatīvā partija
4 vietas "Latvijas Krievu savienība"
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti