Dienas ziņas

Ventspils novadā audzē kartupeļus podos

Dienas ziņas

Līgatnietis restaurē koka durvis un logus

Ķemeru atdzimšanai – 20 miljoni eiro

Ķemeru atdzimšanai plāno tērēt vairāk nekā 20 miljonus eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Nākamo piecu gadu laikā Ķemeru atdzimšanai plānots iztērēt vairāk nekā 20 miljonus eiro. Lielākā daļa finansējuma tikšot izlietota vēsturisko vērtību atjaunošanai, bet par "enkurobjektu", kas piesaistīs visu vecumu gan vietējos, gan ārzemju viesus, kļūšot jaunais dabas tūrisma centrs. Centram šogad sākta projekta izstrāde, bet būvdarbus plānots sākt nākamgad.

Kādreiz tik populārā atpūtas vieta Ķemeri pēdējos gadu desmitos savu vizuālo tēlu ir tikai zaudējusi. Tagad finansējums esot atrasts, un nākamo  gadu laikā  Ķemeri iegūšot  jaunu seju 20 miljonu eiro vērtībā.  Atjaunots tikšot gan kultūrvēsturiskais Ķemeru parks un ūdenstornis, gan ielu infrastruktūra. Pirmie darbi plānoti jau šovasar.

"Mums pagājušā gada nogalē tika apstiprināti pirmie būvprojekti, un šogad mēs plānojam to realizāciju. Sāksim ar stāvvietas izbūvi un  Emīla Dārziņa ielas posma atjaunošanu, kā arī sāksim darbus skvēra sakārtošanā Tūristu ielā," sacīja Jūrmalas domes attīstības pārvaldes pārstāve Baiba Birzniece.

Līdztekus vēsturisko vērtību atjaunošanai pļavā pretim kādreizējai kūrorta poliklīnikai plānots uzbūvēt vērienīgu dabas tūrisma centru, kura satura izveidei piesaistīta arī Latvijas Universitāte (LU).

Kā stāsta arhitekti Rita un Kārlis Lauderi, ar modernām tehnoloģijām aprīkotā ēka  vienlaikus saglabāšot arī dabiskumu un nekontrastēšot ar sanatoriju.

"Mēs to pieskaņojam vietas kontekstam. No esošās sanatorijas ēkas tika paņemts tas viņu ritms, kas izpaužas gan apdarē, gan logos un pašā ēkā," teica SIA 'Lauder Architects" valdes loceklis Kārlis Lauders.

Dabas tūrisma centrā, kura izmaksas kopā ar zaļās zonas sakārtošanu būs ap septiņiem miljoniem eiro, vieta atvēlēta gan dabas zinību klasēm, gan interaktīvām brīvā laika nodarbībām, un, pēc domnieku domām, tas būšot kā "enkurs" apkaimes attīstībai. Turpat netālu atrodas Dabas aizsardzības pārvaldes "Meža māja'' ar līdzīgām funkcijām.

"Jaunajā dabas centrā, visticamāk, ka galvenā mērķauditorija būs skolēni, kas šobrīd ir arī mūsu galvenā mērķauditorija, bet mums tas nozīmēs, ka mēs varēsim pievērsties citu auditoriju izglītošanai, kas arī ir ļoti būtiski," atzīmēja Dabas izglītības centra ''Meža māja'' vadītāja Agnese Balandiņa.

Lai jaunais centrs nekļūtu par spīdīgu brošu pie vecās poliklīnikas, ar tās īpašnieku noslēgts nodomu protokols, ka līdz ar centra izbūvi būs atremontēta vismaz poliklīnikas fasāde.

Dabas izglītības centrs apmeklētājiem tikšot atvērts 2021.gadā, bet viss projekts tikšot īstenots līdz 2022.gadam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti