Pusdiena

ASV un Lielbritānija gatavojas militārai akcijai Sīrijā

Pusdiena

Pusdiena 13.04.2018

Ķekavas dome vēl iepazīstas ar VARAM pārmetumiem un lūdz viedokli Pašvaldību savienībai

Ķekavā nesteidz pildīt VARAM norādes – domes komiteju sastāvus vēl nemaina

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Ķekavas novada dome ceturtdien, 12.aprīlī, noraidīja priekšlikumu skatīt jautājumu par izmaiņām komiteju sastāvos, uz kuru prettiesiskumu norādīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), Latvijas Radio pastāstīja deputāts Neils Kalniņš.

Domes opozīcijas deputāti ceturtdienas sēdē rosināja iekļaut jautājumu par izmaiņām komiteju sastāvos, taču pozīcijas deputāti priekšlikumu noraidījuši, vienlaikus apšaubot ministrijas juristu kompetenci.

Tikmēr domes priekšsēdētāja Viktorija Baire pieļauj, ka ministrija pārkāpusi savas pilnvaras, jo likums pašvaldībām nosaka ekskluzīvas tiesības izraudzīties komiteju sastāvu.

Baire arī uzsver, ka komiteju sastāvu noteikšana ir domes politisks lēmums: “Tas ir domes vairākuma lēmums, lai uzlabotu domes komiteju darbu. Kā jūs zināt, šāda veida lēmumi ir politiski lēmumi, tāpat kā par domes priekšsēdētāja vai priekšsēdētāja vietnieka maiņu.”

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts tikmēr uzsver, ka arī politiskiem lēmumiem jāatbilst likumam. Ja dome lēmumus par izmaiņām komitejās neatcels, ministrija lēmumus apturēs pati. “Pirmais būs šī nelikumīgā lēmuma apturēšana. Dome varēs izvēlēties iet uz Satversmes tiesu vai neiet, bet, atkārtoti pārkāpjot likumu, ir jāvērtē gan domes priekšsēdētājas atbildība, gan domes atbildība. No šī izvērtējuma sekos rīcība,” norādīja Eglīts.

KONEKSTS:

1.martā Ķekavas novada dome bez konkrētu deputātu iesniegumiem no komitejām izslēdza divus opozīcijas deputātus - Jaunās konservatīvās partijas deputātus Olafu Klūdziņu un Neilu Kalniņu. 

Deputāti ar iesniegumu vērsās VARAM, kura domes rīcībā konstatēja būtiskus likuma pārkāpumus. Ministrija pašvaldībai pieprasīja nekavējoties atcelt šādu lēmumu, pretējā gadījumā draudot ar domes atlaišanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti