Rīta Panorāma

Intervija ar Inu Strazdiņu

Rīta Panorāma

Latvijas Radio koris – koncertā "Ziemeļu gaisma"

Zoom intervija ar Krišjāni Kariņu

Kariņš: Esam vistumšākajā brīdī cīņā ar Covid-19

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 6 mēnešiem.

Tāpat kā dabā pašlaik ir vistumšākais laiks, arī saistībā ar Covid-19 esam tumšākajā brīdī, bet, ievērojot ierobežojumus, tiksim tam cauri, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica premjerministrs Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība").

Pēc viņa teiktā, valdība atkal ir vienota – katrs ministrs atbild par savu nozari, savukārt viņš pats virza komandu uz kopīgo mērķi, kas ir pārvarēt Covid-19.

Premjers atzina, ka nav ar visu apmierināts, bet galvenais ir virzīties uz kopīgo mērķi. Pēc Kariņa teiktā, pašlaik nozīmīgi ir saturēt kopā komandu, kas nav viegls uzdevums. Valdība strādā, lai ierobežojumi sabiedrībai būtu pēc iespējas vienkārši saprotami, lai visi būtu vienoti. Politiķis norādīja, ka ir krīze un krīzēs cilvēki reaģē ļoti dažādi. Bet viņš aicināja nekrist panikā.

"Mēs varam ar mieru visam tikt cauri!" viņš sacīja.

Valdības vadītājs aicināja palikt mājās un atteikties no liekas došanās uz veikalu, kā arī satikšanās ar draugiem. Viņš atzina, ka arī paša ģimene alkst satikties ar draugiem un radiem, kā arī to, ka saprot cilvēku bailes un neziņu. Premjers atcerējās sava vectēva paaudzi, kas arī dzīvoja bailēs un neziņā – kara laikā.

"Mūsu katra atbildība ir tikpat liela kā pirms 100 gadiem, bet nav jāiet kaujas laukā, ir jāpaliek mājās, jāatsakās no tīkamā," sacīja politiķis.

Viņš arī norādīja uz to, ka situācija slimnīcās var kļūt vēl akūtāka, ja turpinās palielināties saslimšana ar Covid-19. Tas nozīmē, ka slimnīcas var sniegt arvien mazāk citu plānveida veselības aprūpes pakalpojumu. Atbildot uz jautājumu par to, kas notiks, ja situācija pasliktināsies, valdības vadītājs sacīja – uzticēsimies speciālistu ieteikumiem.

Latvijā nākamgad sagaidāma vakcinācija pret Covid-19. Kariņš uzsvēra, ka gaida plānu no Veselības ministrijas, kā tā notiks, lai nebūtu situācija, kurā vakcīnas ir piegādātas, bet nav skaidrs, kā tās izplatīt. Vakcīnu iepirkumiem paredzēti vairāk nekā 13 miljoni eiro, bet vakcinācijas procesa nodrošināšanai vēl 15 miljoni. Otrdien stratēģija skatīta valdībā, bet premjers sacīja, ka tā ir “tikai tāda vispārīga stratēģija” un viņš gaidot skaidru plānu. Esot vēl daudz nezināmā ar loģistiku, vakcinējamo cilvēku sarakstiem.

Pirmās vakcīnas varētu saņemt janvārī. Patlaban paredzēts, ka vispirms vakcinēs veselības aprūpes darbiniekus – Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā, ārstus un personālu, kas ikdienā saskaras ar Covid-19 slimniekiem, tad citus veselības aprūpes darbiniekus. To skaits aplēsts kā gandrīz 29 000.

Kā otros vakcinēs sociālo aprūpes centru darbiniekus un klientus. Tam būs vajadzīgi vairāk nekā 19 ar pusi tūkstoši vakcīnu. Otrajā fāzē vakcīnas varētu saņemt laikā no janvāra līdz martam.

Trešā grupa būs seniori un cilvēki ar hroniskām saslimšanām, bet ceturtie – operatīvo dienestu darbinieku, izglītības iestāžu darbinieki, cietumnieki un personāls. Trešā vakcīnu fāze būs vēl vēlāk,  un tā būs visplašākā.

Saraksti ar cilvēku vārdiem un uzvārdiem vēl topot un nav pamata bažām, ka tos nepaspēs sagatavot. Ņemot vērā vajadzību vakcīnas īpaši uzglabāt, to piegādes plānos pa nedēļām.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, kuras laikā bija stingrāki ierobežojumi. Par spīti tam saslimstība ar Covid-19 nebeidza pieaugt.

Valdība 1. decembrī lēma pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 11. janvārim. Ierobežojumi ir tikpat stingri kā pavasarī – jāievēro “2+2”  princips. Tas nozīmē, ka tikties drīkst tikai divi cilvēki no dažādām mājsaimniecībām, ievērojot divu metru distanci.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti