Karavīriem Ādažos - jaunas kazarmas

Ādažu bāzē svinīgi atklātas divas jaunuzceltas kazarmas, kas paredzētas Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku karavīru izvietošanai.

Katrā no kazarmām varēs izmitināt līdz pat 450 karavīru.

Bez dzīvojamajām telpām tur ierīkotas arī noliktavas ekipējuma uzglabāšanai, mācību klases, darba kabineti un sanitārās telpas.

Daudzfunkcionālo kazarmu būvniecības projektā izmantots Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra izstrādātais standarta kazarmas dizains, kurš papildināts un uzlabots, izmantojot karavīru atsauksmes un ierosinājumus.

Kazarmu būvniecības un mēbeļu iegādes kopējās izmaksas pārsniedz 15 miljonus eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli. Aptuveni trešdaļu no tām sedza NATO Drošības investīciju programmā.

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš pastāstīja, ka nākotnē turpināsies Ādažu bāzes attīstība.

Patlaban bāzē plānots pilnveidot jau esošo infrastruktūru. Ādažu bāzē ir nepieciešama jaudu palielināšana ūdensapgādē, kanalizācijas sistēmas un elektroapgādes uzlabošana. Tāpat turpināsies darbs pie apmācības vietu pilnveidošanas, Ādažu poligonam pakļautās ceļu infrastruktūras uzlabošanas un stāvlaukumu izveides.

Nākotnē netiek izslēgta arī baseina būvniecība, jo bāzē izvietotajam sabiedroto spēku kontingentam esot nepieciešamas pilnvērtīgas sporta aktivitātes.

"Ja runājam par tālāku nākotni un saņemsim atbilstošus finanšu līdzekļus, tad es noteikti redzu nepieciešamību pabeigt sociāli kulturālo sistēmu. Piemēram, Ādažos nav baseina, lai gan baseins patlaban nav prioritāte," norādīja Kalniņš.

Tāpat NBS komandieris norādīja, ka nepieciešams attīstīt infrastruktūru daudznacionālajam divīzijas štābam "Ziemeļi". Patlaban štābam iedalītas pagaidu telpas, taču tam esot nepieciešama infrastruktūra atbalsta funkciju veikšanai.

NBS komandieris arī informēja, ka Ādažu bāzi plānots attīstīt patlaban esošajā teritorijā.

Jauno kazarmu izbūve un vairāki citi projekti ir rezultāts 2014. gada Velsas un 2016. gada Varšavas samitiem, kuros sabiedrotās valstis apņēmās uzlabot NATO spēju ātri un operatīvi pastiprināt alianses austrumu robežas aizsardzību, ja tas kļūst nepieciešams.

Pirmā četrstāvu kazarma Ādažu bāzē tika atklāta 2018. gada decembrī un otrā - 2019. gada jūlijā.

Iepriekš Ādažu bāzē uzbūvētas arī četras trīsstāvu kazarmas, kur katrā no tām var izvietot līdz 304 karavīrus. Šī kazarmu kompleksa pirmā ēka tika atklāta 2014. gada novembrī, otrā - 2016. gada oktobrī, bet trešā un ceturtā - 2017. gada augustā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt