Rīta Panorāma

Harkivas apgabalā izziņota bērnu evakuācija

Rīta Panorāma

Jaundibinātā domnīca "LaSER"

Karavīri dāvina grāmatas Ādažu novada skolām

Karavīri dāvina grāmatas Ādažu novada skolām

Ādažu militārajā bāzē dienējošie karavīri gan no Latvijas, gan no citām valstīm saziedojuši gandrīz 3000 eiro un par šo summu iegādājušies grāmatas un galda spēles, ko dāvināt Ādažu novada skolām.

Carnikavas un Ādažu pamatskolās smaidi sejās un prieks bērnu acīs. Viņi tikko skolas bibliotēkā tikuši pie jaunām grāmatām un galda spēlēm, ko sarūpējuši netālu esošajā Ādažu militārajā bāzē dienējošie karavīri no Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes kopā ar sabiedrotajiem no NATO paplašinātās kaujas grupas. Karavīri internetā pamanījuši, ka Carnikavas pamatskola aicina ziedot grāmatas skolas bibliotēkai, un nolēmuši rīkoties.

"Noskaties filmu, tā ir tāda aisberga redzamā daļa. Bet, ja tu izlasi grāmatu, tā ir pavisam cita pasaule, kas rosina iztēli un attīsta arī runātprasmi un citas lietas. Ieguldījums grāmatās ir, manuprāt, ļoti būtisks," pauda Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Sauszemes spēku mehanizētās kājinieku brigādes komandiera pienākumu izpildītājs Oskars Lejnieks.Grāmatu un spēļu iegādei tika saziedoti 2900 eiro. Gandarījumu par jaunajām grāmatām neslēpa Ādažu pamatskolā. Šis dāvinājums šeit nācis kā ļoti patīkams pārsteigums.

"Es skatos, tādas interesantas tehniskas lietas puišiem būs, un enciklopēdijas, un "Harija Potera" jaunākais izdevumus. Jūs redzējāt, pārliecinājāties, ka bērni ir ļoti iepriecināti un pārsteigti. Viņiem patīk. Viņi gan nāk lasīt, gan šķirsta enciklopēdijas, gan arī ir bērni, kuri starpbrīžos atskrien uz bibliotēku un vienkārši paskatās grāmatiņas," sacīja Ādažu pamatskolas bibliotekāre Edīte Kāna.

Skolām dāvināta gan latviešu klasika, piemēram, "Zelta zirgs", "Staburaga bērni", "Maija un Paija", gan dažādu ārvalstu autoru darbi.

"Es rokās turu grāmatas no Islandes. Viena armijas darbiniece ir atvedusi no Islandes grāmatu par vulkānu. Mani tās piesaistīja, jo tās ir angļu valodā. No Islandes, bet angļu valodā," teica Carnikavas pamatskolas direktors Raivis Pauls.

Carnikavas pamatskolas 6. klases skolniece Una ir ļoti priecīga par jaunajām grāmatām, kas tagad papildinās skolas bibliotēku:

"Es varētu teikt, esmu izlasījusi gandrīz visu bibliotēku, kas ir piemērota manam vecumam. Man patīk grāmatas, ka tur ir stāsti. Ja grāmatās nav attēlu, tad var iedomāties kā tas viss varētu izskatīties."

Savukārt Edvards gandarīts par Rubika kubu. Viņam tā salikšana prasa nevis dienas, stundas vai minūtes, bet gan sekundes.

"Tas ir mans hobijs jau kādus divus gadus. Šeit, Carnikavā, pats esmu rīkojis Rubika kuba ātrlikšanas sacensības. Es pēc Latvijas rangiem droši vien esmu TOP30 Latvijā. Grāmatas es lasu. Man patīk lasīt. Dažreiz es arī ienāku Carnikavas bibliotēkā, skolas bibliotēkā un palasu. Man patīk," stāstīja Carnikavas pamatskolas skolnieks Edvards.

Ziedotāju vidū ir gan čehu, gan slovāku, gan Melnkalnes, gan amerikāņu un citu tautu karavīri. Itāļi militārajā bāzē pat sarīkojuši īpašu picu gatavošanas pasākumu, lai piesaistītu uzmanību šai akcijai, un savāktu pēc iespējas vairāk līdzekļu grāmatu un galda spēļu iegādei. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti