Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Sociālajam centram palīdz karavīri un zemessargi

Karavīri un zemessargi palīdz sagādāt malku aprūpes centrā Ērgļu novadā

Vairāk nekā 50 Zemessardzes 54. inženiertehniskā bataljona karavīri palīdz Ērgļu novada sociālā aprūpes centra “Kastaņas“ pagalmā. Ārkārtējās situācijas diktēti, šoreiz Nacionālie bruņotie spēki lēmuši atceltās svinīgās 4. maija parādes vietā īstenot labos darbus sabiedrības labā.

“Šī mums ir pirmā reize, kad mums tāda apjomīga palīdzība, jo katru gadu pārsvarā pats personāls un iemītnieki iesaistās palīgā. Patiesībā mēs visi ar prieku vērojam, cik viņiem tas darbs organizēti un raiti sokas. Tas liels atbalsts mums, mēs esam ļoti pateicīgi. Paldies par to,” sacīja Ērgļu novada sociālā centra “Kastaņas” sociālā darbiniece Evita Vaska.

Ziemas sezonā “Kastaņas” tiek apkurinātas ar 20 malkas krāsnīm, kam iecerēts sagatavot 140 kubikmetrus malkas.

“Tā jau parasti, cik es zinu, paši te vairāk ņēmās. Tagad atbrauca palīgi, paldies Dievam, kā saka. Daudz jau nav te tādu, kas varētu strādāt to smago darbu, vecums visiem te liels,” sacīja sociālā centra “Kastaņas” iemītnieks Jānis.

“Man kā bataljona virsseržantam pirmkārt patīk, ka kolektīvs, neteiksim, ka sporto, bet šeit tā kā vingro, izkustas fiziski, sadedzina nedaudz kalorijas un arī negatīvās emocijas. Karavīri arī ir sabiedrības daļa. Ja mums nesanāk kaut kur skaisti nosoļot, tad kāpēc mēs nevarētu dot šai sabiedrības daļai kaut kādu gandarījumu, šeit strādājot,” sprieda Zemessardzes 54. inženiertehniskā bataljona galvenais virsseržants Uldis Veliks.

“Zemessardzes 54. bataljons ir vairāk slavens ar to, ka mēs iznīcinām un neitralizējam sprādzienbīstamus priekšmetus. Un tādā veidā mēs palīdzam cilvēkiem padarīt dzīvi drošāku. Tagad mēs iesaistāmies jau ar savādāku darbu,  nosacīti -  palīdzēšanu cilvēkiem sagatavoties nākošajai ziemai. Mēs atbraucām ar savu lauku virtuvi, paši gatavosim pusdienas, tādā veidā mēs nekādā veidā neapdraudēsim iemītniekus,” piebilda bataljona komandieris pulkvežleitnants Ainārs Rauza.

Sociālā centra darbiniece Vaska uzsvēra, ka visi ir informēti par šeit notiekošo un drošība tiek ievērota.

“Distance tiek ievērota. Un savā ziņā ar to, ka nedrīkst rīkot ne pulcēšanos un pasākumus, tad cilvēkiem tā ir kā sava veida izklaide. Viņi stāv pie logiem un vēro, jo katru dienu nenotiek tā. Jāpiebilst, ka sociālo centru “Kastaņas” par savām mājām sauc 50 seniori  un cilvēki ar īpašām vajadzībām,” stāstīja Vaska.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Vīrusa izplatības ierobežošanai 12. martā nolemts Latvijā izsludināt ārkārtējo situāciju, kuru 7. aprīlī pagarināja vēl par mēnesi – līdz 12. maijam. Ārkārtējās situācijas laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tostarp attiecībā uz pulcēšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti