Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Telefonsaruna ar Mārtiņu Klišānu par Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētku ieskaņas koncertiem

Intervija ar ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru par valsts noslēpuma pielaides piešķiršanu

Kalnmeiers neapšauba Pētersones-Godmanes lojalitāti valstij

Lai gan ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers atstājis negrozītu Satversmes aizsardzības biroja (SAB) lēmumu par pielaides nepagarināšanu Ilzei Pētersonei-Godmanei, kura pēc šāda lēmuma atstāja Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra amatu, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” viņš pauda pārliecību par nu jau bijušās amatpersonas lojalitāti valstij.

Kalnmeiers skaidroja, ka attiecībā uz pielaidi valsts noslēpumam netiek runāts par personas vainu, bet gan ietekmēšanas un vervēšanas riskiem. Tiekot vērtēta drošības iestāžu savāktā informācija – vai iegūtie fakti ir pietiekami personas ietekmēšanai.

Attiecībā uz Pētersoni-Godmani ģenerālprokuroram neesot informācijas, ka viņa būtu nelojāla: “Domāju, ka viņa ir pat ļoti lojāla valstij.”

“Jā, cilvēks var būt lojāls Latvijas valstij, ar stingru mugurkaulu, bet mēs nevaram pateikt, cik ilgi šāds mugurkauls būs stiprs,” sacīja Kalnmeiers, uzsverot, ka šādu risku pieļaut nedrīkst.

Turklāt attiecībā uz pielaidi valsts noslēpumam visas šaubas, kuras nevar novērst, darbojas pret personu, kura tiek vērtēta.

Jau ziņots, ka ar negatīvu lēmumu beidzies pielaides valsts noslēpumam pagarināšanas process Iekšlietu ministrijas valsts sekretārei Ilzei Pētersonei-Godmanei. Tāpēc 8.jūnijā pēc abpusējas vienošanās viņa pārtraukusi pildīt valsts sekretāres amatu Iekšlietu ministrijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti