Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rīgas ostā ienācis līdz šim lielākais kuģis

I.Pētersone-Godmane pamet darbu Iekšlietu ministrijā

Pētersone-Godmane nesaņem pielaidi valsts noslēpumam un pamet darbu Iekšlietu ministrijā

Ar negatīvu lēmumu beidzies pielaides valsts noslēpumam pagarināšanas process Iekšlietu ministrijas valsts sekretārei Ilzei Pētersonei-Godmanei. Tāpēc ceturtdien, 8. jūnijā, pēc abpusējas vienošanās viņa pārtrauks pildīt valsts sekretāres amatu Iekšlietu ministrijā.

Ģenerālprokurors atstājis negrozītu Satversmes aizsardzības biroja (SAB) lēmumu par pielaides nepagarināšanu.

Telefonsarunā ar Latvijas Televīziju Pētersone-Godmane pauda nožēlu par šādu lēmumu attiecībā uz pielaides valsts noslēpumam nepagarināšanu. “Neuzskatu, ka mans līdzšinējais darbs pelnījis šādu novērtējumu,” sacīja Pētersone-Godmane, norādot, ka vērtējums viņas darbam līdz šim bijis tikai pozitīvs.

20 gadi bijis ilgs laiks darbam vienā sistēmā, un tas esot ļāvis sasniegt augstākās profesionālās virsotnes. “Bet, no otras puses, acīmredzot tas ir laiks, kad ir jāskatās uz citiem izaicinājumiem, un to es acīmredzot arī darīšu,” piebilda Pētersone-Godmane.

Komentējot iespējamos iemeslus pielaides atteikumam, ilggadējā IeM amatpersona pieļāva, ka tas saistīts ar informācijas sniegšanas termiņiem no viņas puses. Viņa arī norādīja, ka nav skaidrs, kas atteikumā slēpjas aiz vārdiem “un citi” iemesli.

Arī iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”) sadarbību ar līdzšinējo valsts sekretāri vērtēja ļoti augstu un uzsvēra viņas ieguldījumu bēgļu uzņemšanas procesos Latvijā. Abām ministrijas augstākajām amatpersonām bijusi saruna, un Pētersone-Godmane izvēlējās nepalikt valsts pārvaldē, sacīja ministrs.

Pagaidām valsts sekretāra pienākumus Iekšlietu ministrijā pildīs Pētersones-Godmanes vietnieks Dimitrijs Trofimovs. Jautājums par pastāvīgu kandidātu uz šo amatu būšot šī mēneša darba jautājums, un pretendentu iecerēts meklēt iekšlietu sistēmā, sacīja Kozlovskis, gan neatbildot, vai par valsts sekretāru varētu kļūt Trofimovs.

LTV jau aprīlī ziņoja, ka Ilzei Pētersonei-Godmanei nav atjaunota pielaide darbam ar valsts noslēpumu un viņa, visticamāk, vairs nevarēs pildīt Iekšlietu ministrijas valsts sekretāres pienākumus. Tāpat vēstīts, ka, iespējams, tas saistīts ar amatpersonas ciešo draudzību ar energokompānijas “Itera Latvija” vadītāju Juri Savicki.  

Pētersone-Godmane valsts sekretāres pienākumus Iekšlietu ministrijā pilda kopš 2009.gada, bet valsts pārvaldē kopumā strādā jau gandrīz 20 gadus. Viņa ir apbalvota gan ar Atzinības krustu, gan Iekšlietu ministrijas Zelta goda zīmi un personisko ieroci, kā arī ar daudzām citām pateicībām par labu darbu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti