Dienas ziņas

Stacijas laukumā Rīgā manīts žurku bars

Dienas ziņas

Saeima sāk izskatīt 2024. gada valsts budžetu

Valsts prezidents runā par pielaides nepieciešamību pašvaldībās

Lielo pilsētu asociācijā sliecas atbalstīt ieceri par pielaidi valsts noslēpumam pašvaldību vadībai

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs ceturtdien ar Latvijas Lielo pilsētu asociācijas pārstāvjiem pārrunāja nepieciešamību pašvaldību vadītājiem saņemt pielaidi darbam ar valsts noslēpumu. Minētā iniciatīva jau sākusi ceļu Saeimā, un pašvaldību vadītāji sliecas ierosinājumam piekrist.

Saeima nodevusi izskatīšanai komisijām Valsts prezidenta rosinātos grozījumus, kas pēc nākamajām pašvaldību vēlēšanām paredzētu pienākumu pašvaldību vadītājiem un viņu vietniekiem pieteikties pielaides valsts noslēpumam saņemšanai. Tikšanās laikā ar prezidentu pārrunāti pielaides piešķiršanas nosacījumi, pieejamās informācijas apjoms un samērīgums attiecībā pret amatpersonu pienākumiem un pilnvarām.

Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš (Zaļo un Zemnieku savienība) sacīja: "Es viņu vērtēju pozitīvi, jo mums ir daudzas lietas, kur ir jābūt skaidrībā."

Grozījumi paredz, ka domes priekšsēdētājam un priekšsēdētāja vietniekam pēc ievēlēšanas amatā ne vēlāk kā mēneša laikā būs jāvēršas kompetentajā valsts drošības iestādē, lai saņemtu speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam. Pašvaldību vadītāji nezaudētu amatu, ja viņiem pielaide netiktu piešķirta, tomēr speciālās atļaujas pieejai valsts noslēpumam nesaņemšana var objektīvi traucēt pašvaldības vadītājiem darba pienākumu veikšanā. 

Daugavpils novada domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš pauda: "Prezidenta iniciatīva ir atbalstāma."

Valmieras novada domes priekšsēdētājs Jānis Baiks ("Valmierai un Vidzemei") sacīja: "Tā ir absolūta valsts nepieciešamība."

Tiekoties ar prezidentu, ceturtdien tikuši pārrunāti arī jautājumi par veselības aprūpes pakalpojumu un izglītības ieguves pieejamība reģionos. 

KONTEKSTS:

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs rosinājis noteikt pašvaldību vadošajām amatpersonām obligātu prasību pēc pielaides valsts noslēpumam. Pēc prezidenta teiktā, tas uzlabos pašvaldību sadarbību ar valsts aizsardzības un iekšlietu struktūrām. Grozījumi Pašvaldību likumā novembra izskaņā sāka ceļu Saeimā.

Pašvaldību pārstāvju izprot, kāpēc šāds likums vajadzīgs, tomēr norāda arī uz riskiem, tajā skaitā pielaižu piešķiršanas procesa necaurspīdīgumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti