Jurašu Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadībā nomainīs Juris Rancāns

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisiju turpmāk vadīs Juris Rancāns (Jaunā konservatīvā partija (JKP)), otrdien, 5.februārī, sēdē lēma komisijas deputāti. Rancāns amatā nomainīs līdzšinējo komisijas priekšsēdētāju Juri Jurašu (JKP).

Saeimas Preses dienestā, informēja, ka Rancāns darbojas arī Publisko izdevumu un revīzijas komisijā un Juridiskās komisijas Tiesu politikas apakškomisijā.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas pārraudzībā ir nacionālās drošības, valsts aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas joma.

Komisijas priekšsēdētājs vienlaikus ir arī Nacionālās drošības padomes loceklis un piedalās valsts augstāko amatpersonu un institūciju vienotas darbības saskaņošanā nacionālās drošības jomā. 

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli parlamentā darbojas 16 komisijas.

Saeimas komisijas strādā noteiktā likumdošanas jomā, uzrauga izpildvaras darbību, kā arī veic citus komisijas darba specifikai atbilstošus uzdevumus. Saeimas komisijas sagatavo izskatīšanai lietas, kas tiek apspriestas Saeimas sēdēs. Pamatojoties uz Saeimas lēmumiem, komisijas izskata likumprojektus, priekšlikumus un iesniegumus.

KONTEKSTS:

Ceturtdien, 31. janvārī, Saeima lēma izdot Jaunās konservatīvās partijas deputātu Jurašu kriminālvajāšanai. Saistībā ar paziņojumu par viņam piedāvātu kukuli "Latvijas dzelzceļa" krimināllietā Jurašam tiek inkriminēta valsts noslēpuma izpaušana.

Jaunā konservatīvā partija šo lietu nodēvējusi par politiski motivētu, un pats Jurašs paudis gatavību savu taisnību pierādīt tiesā. Vai pēc apsūdzības uzrādīšanas nolikt deputāta mandātu, bijušais KNAB izmeklētājs vēl nav izlēmis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti