Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Dažviet Eiropā sācies Covid-19 otrais vilnis

Vecomāti tiesā par zīdaiņa nolaupīšanu un noslepkavošanu

Jelgavā vecomāti tiesā par zīdaiņa nolaupīšanu un noslepkavošanu

Zemgales rajona tiesa Jelgavā ceturtdien, 3. septembrī, sāka skatīt krimināllietu, kurā kāda vecāmāte apsūdzēta pašas mazmazbērna nolaupīšanā un noslepkavošanā. Par šo nodarījumu sievietei draud mūža ieslodzījums. Sieviete jau nepilnu gadu atrodas apcietinājumā un savu vainu aizvien noliedz.

Saskaņā ar prokuratūras izvirzīto apsūdzību, Sandra Mitrevica, kurai ir medicīniskā izglītība, pērn aprīlī savās mājās Jelgavas novadā pieņēma dzemdības pašas mazmeitai. Viņa neizsauca neatliekamo medicīnisko palīdzību un tikko dzimušo bērniņu aiz dusmām esot atņēmusi un aiznesusi prom, teikts apsūdzībā.

Attēlā cietusī Sintija

Kopš tās nakts zīdaiņa māte Sintija savu bērnu vairs neesot redzējusi un nezinot, kur viņš palicis. "Es jau pati nebiju spējīga, bet vienkārši… omes attieksme, bet es vairs neko neteikšu," teica Sintija.

24 gadus vecā sieviete kriminālprocesā atzīta par cietušo. "Vienkārši gribu, lai saņem pēc nopelniem. Un viss.

Ja es būtu zinājusi, ka būs šitāds iznākums, es būtu citādāk visu darījusi," piebilda Sintija.

Kopš pagājušā gada novembra Mitrevica atrodas apcietinājumā. Prokuratūra prasa bargu sodu, var draudēt pat mūža ieslodzījums, taču advokāts vēl cer uz pilnīgu attaisnošanu.

"Protams, ka Sandra Mitrevica dotajā brīdī neatzīst izdarīto. Viņa jūtas nevainīga," teica viņas advokāts Aldis Liepiņš. "(..) Protams, ka kaut kādi pierādījumi ir. Bet ir jautājums par to kvalitāti, par to, vai tie ir pietiekami un kā tas viss ir."

"Šī situācija ir tāda, ka konkrēti līķis nav ticis atrasts, bet prokurorei ir pārliecība, ka šie pierādījumi,  kas ir fiksēti, ar tiem būtu pietiekami,

lai varētu izvirzīt arī apsūdzību tieši par nonāvēšanu," klāstīja Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurore Zinta Meija.

Tiesas zālē apsūdzēto nogādāja divu policistu pavadībā. Apsūdzētā uz jautājumu, vai atzīst savu vainu, sniedza noliedzošu atbildi. Savukārt, uz jautājumu, kur tad palika jaundzimušais, atbildēja viņas advokāts, sakot: "Cienītie, viņa pašlaik atrodas šeit, pirmstiesas procesa, un nevēlas sniegt intervijas. Mums ir jākoncentrējas tiesas procesam, nevis jābūt tagad par mediju zvaigzni." Savukārt apsūdzētā apgalvoja, ka uz visiem jautājumiem ir atbildējusi.

Tiesā par dzemdību pieņemšanu mājās un jaundzimušā nonāvēšanu

Vien aptuveni 15 minūtes pēc tiesas sēdes sākuma tiesnesis šo sēdi pasludināja par slēgtu. To lūdza gan prokurore, gan apsūdzētā. Līdz ar to detaļas un notikušā izklāsts abu pušu versijās palika tikai tiesas zāles sienās.

"Protams, emocionāli noteikti būs smags process. Par to man šaubu nav ne kā cilvēkam, ne kā sievietei," atzina prokurore Meija.

Ceturtdien, 3. septembrī, krimināllietu vēl nepabeidza izskatīt, un to turpinās iztiesāt pēc divarpus nedēļām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt