Jau otro reizi notiks Demokrātijas festivāls Kuldīgā

Šonedēļ, piektdien un sestdien, 29. un 30. jūlijā notiks jau otrais Demokrātijas festivāls Kuldīgā, informēja pasākuma rīkotāji.

Demokrātijas festivāls ir paštaisīti un pašiem taisīti demokrātijas svētki, kuru rīkošanā varēja iesaistīties jebkurš interesents. Rezultātā tapusi bagātīga programma, kas sastāv no vairāk nekā 30 pasākumiem un cita veida aktivitātēm, kurās varēs sarunāties, piedalīties dažādās darbnīcās, baudīt demokrātijas garšu, izdejoties demokrātijas diskotēkā un citos veidos svinēt svētkus par godu demokrātijai. Festivāls ir ģimenēm draudzīgs – tajā paredzētas arī dažādas aktivitātes bērniem.

Festivāls iesāksies piektdienas vakarā ar nu jau par tradīciju kļuvušo Demokrātijas kafejnīcu, kurā dalībnieki pēc nejaušības principa tiks sasēdināti pie kafejnīcas galdiņiem, lai nodotos sarunām, kuras moderēs slepenie, organizatoru uzaicinātie viesi. Par sarunu vietu pirmajam vakaram izvēlēti Vecie kapi, tādējādi godinot cilvēkus Ukrainā, kuri upurē dzīvības, lai nosargātu savas valsts neatkarību un demokrātiju, un mudinot aizdomāties, ka demokrātija nav pašsaprotama un cik dārga var būt tās cena.

Festivāla otrā diena galvenokārt aizritēs uz Mālu ielas. Tā iesāksies ar Demokrātijas garšu jeb kopīgām vēlajām brokastīm, uz kurām katrs aicināts ierasties ar savu piknika grozu. Piknika laikā varēs izzināt veselīgas demokrātijas ēdienkarti, iedzert rīta kafiju ar politiķi, kopīgi gatavot demokrātijas zupu, nodoties aizspriedumu analīzei, patirgoties ar argumentiem par lauksaimniecību, vidi, bitēm, smidzināšanu un veselīgu pārtiku. Vēl rīta cēlienā tiks vāktas idejas par to, kā panākt, lai kaimiņš dotos nobalsot, un kopīgi radīta šī gada Demokrātijas lietu muzeja ekspozīcija.

Ap pusdienas laiku notiks dažādas darbnīcas – varēs trenēties praktizēt demokrātiju Kvadrātmetrā demokrātijas, uzlabot savas prasmes sarunāties un ieklausīties Dialoga apļos, izspēlēt kādas sabiedrībā aktuālas problēmas iespējamos risinājumus Foruma teātrī, doties ekskursijā pa Kuldīgu, lai ieraudzītu pilsētu no dažādu sociālo lomu perspektīvas, spēlēt Empātijas spēli Tumsā. Pārventas parkā šajā laikā notiks platformas "Radiožurnāls" atklāšanas pikniks un saruna par demokrātiju mūzikā, kur ar savu pieredzi dalīsies mūziķis Goran Gora.

Pēcpusdienā paredzētas mierīgākas sarunas, kurās piedalīsies zemessargi un ukraiņi, kuri savu patvēruma vietu atraduši Kuldīgā. Varēs patērzēt viens pret vienu ar policistu. Savukārt pie pieminekļa Hēgeļa neiztulkotajiem darbiem vācu profesore Birgita Zandkaulena lasīs dārza lekciju, pēc kuras notiks sarunas ar filozofiem.

Vakarā visi aicināti pulcēties uz sarunu spēli Lielā tautu staigāšana, kas ļaus vēl pēdējo reizi šajā festivālā kārtīgi visiem kopā izrunāties, vēl labāk iepazīties un sajusties vienotiem. Vakars noslēgsies ar Demokrātijas diskotēku, kurā mūziku izvēlēsies visi festivāla dalībnieki.

Vēl sestdien būs apskatāms cilvēkstāstu skapis “Dod iespēju” par iespējām, ko dzīve piedāvā cilvēkiem ar invaliditāti, varēs iziet zemnieku sētas Sajūtu taku, darbosies ziedojumu galds ukraiņiem un ukraiņu virtuve.

Festivāla bērnu programmā paredzētas dažādas darbnīcas, ekskursijas un citas aktivitātes, kas ļaus aizraujoši pavadīt laiku dažādu vecumu bērniem un visai ģimenei.

Ar festivāla programmu var iepazīties šeit.

Ieeja festivāla pasākumos bez maksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti