Izraēlas klīnikā mirusi Latvijā piecus gadus vēzi ārstējusī Solvita

Pirmdien, 20. maijā, mūžībā devusies Solvita Badūne – onkoloģijas paciente, kura savā stāstā par piecus gadus ilgo un smago cīņu ar vēzi, dalījās LTV īpašajā akcijā “Diagnoze - vēzis”. Pēdējos divus gadus Solvita ar ziedotāju atbalstu konsultējās un ārstējās klīnikā Izraēlā – regulāri tur devās arī uz ķīmijterapiju. Pēdējo izmeklējumu laikā tika atklātas metastāzes arī mugurkaulā un ārsti ieteica steidzamu ārstēšanu ar jaunām zālēm un starošanu ar VMAT metodi, kas ļauj maksimāli precīzi apstarot metastāzes, taču Solvitu bija skārusi sepses infekcija, no kuras jaunā sievietes neatguvās un Izraēlas klīnikā mira. Izsakām visdziļāko līdzjūtību Solvitas ģimenei un draugiem.

Projekts "Diagnoze vēzis"

Projekta "Diagnoze vēzis" mērķis ir valstiskā līmenī aktualizēt pastāvošās problēmas onkoloģisko slimību diagnostikā un ārstēšanā, lai ilgtermiņā varētu panākt savlaicīgu, modernu un kvalitatīvu onkoloģijas pacientu ārstēšanu Latvijā. 

Žurnālisti līdz 17. maijam gaida pieredzes stāstus par procesiem onkoloģisko slimību ārstniecībā un diagnostikā pēdējo divu gadu laikā. Stāstus iespējams gan sūtīt e-pastā [email protected], gan pastāstīt, zvanot pa tālruni 20553333 katru dienu no plkst.9 līdz 21.

"Jums nepaveicās ar diagnozi", "cerību faktiski nav". Šādas frāzes Solvitai nācās dzirdēt no Latvijas ārstiem. Trīs gadu laikā Latvijā veiktas vairākas operācijas un izieta ilgstoša rehabilitācija, taču tad klīnikā Izraēlā tika noskaidrots, ka Solvitai ir pavisam cita diagnoze, nevis vairogdziedzera audzējs.

“Pašsajūta bija laba, daudzi man teica – nav tev nekāds audzējs. Bet nu bija uztaisītas analīzes un punktēšanas – visur uzrādījās, ka ir ļaundabīgs. Tā mani trīs gadus ārstēja, ārstēja, bet neko pa lielam daudz nedarīja – uztaisīja joda terapijas un viss. Tad pēkšņi man sāka parādīties krampji – labajā pusē gan roka, gan kāja. Griezos pie savas ārstējošās dakteres, ka man tāda lieta, bet viņa tik noteica, ka tie laikam ir asinsrites traucējumi," iepriekš stāstīja Solvita.

Tikai tad, kad sieviete nokļuva slimnīcā, viņai konstatēja, ka galvā ir audzējs. Pēc galvas operācijas Solvita divas reizes saņēmusi satarošanu galvai, pēc kuras šķitis, ka paliek labāk, bet tad viņa sākusi strauji nomest svaru. Solvita griezusies pie savas dakteres, jo viņai bija piemeties tāds klepus, ka neesot līdzējušas pat antibiotikas, bet ārste ieteikusi padzert pienu ar medu.

Viņa ārstei lūgusi, lai izraksta rentgenu plaušām, bet ārste rezultātos saskatījusi pneimoniju, nevis audzēju plaušās. Savākusi visus analīžu rezultātus, Solvita par ziedotāju līdzekļiem un ar fonda "ziedot.lv" atbalstu devās uz klīniku Izraēlā, kur tika konstatēts, ka primārais ir plaušu vēzis, nevis vairogdziedzera. Izraēlā veiktās pārbaudes liecinājušas, ka Solvitai ir šķidrums sirdī, kuru Latvijā mediķi uzskatījuši par pneimoniju.

2 komentāri
Anonīms lietotājs 12871
Ir ļoti gudri ārsti, un ir pavirši, neiecietīgi pat noziedzīgi pavirši. Nācies ģimenē saskarties arī ar pēdējiem. Diemžēl meita jau kapu kalniņā. Tiesāties???! Latvijā??!. Muļķības. Cilvēka vairs nav~spēka gados,. Augšā jau ne uzcelt, un nav lieki miljoni pret vienaldzību, likumiem arī lieli līkumi..
Anonīms lietotājs 6871
Kas paglābs Latvijas nodokļu maksātājus no primārās aprūpes ārstu masveida nekompetences un nevēlēšanās iedziļināties pacienta sūdzībās? Dzert pienu ar medu!!! Gribētos ārstu vārdus studijā vai izpēti, mediķu kļūdu analīzi un kompensāciju tuviniekiem no pacientu aizsardzības fonda. Līdzjūtība tuviniekiem!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti