LSM tiešraižu ieraksti

Valsts prezidenta runa Baltijas ceļa 30. gadadienai veltītajā pasākumā

LSM tiešraižu ieraksti

Repera Ozola versijas dziesmai «Atmostas Baltija» pirmatskaņojums

Daiņa Īvāna runa Baltijas ceļa 30. gadadienai veltītajā pasākumā

Īvāns Baltijas ceļa 30. gadskārtai veltītajā pasākumā atkārto savu vēsturisko runu

Baltijas ceļš nebija tikai trīs tautu savienošanās vienā ķēdē, bet arī mūsu paaudžu nepārtrauktības apliecinājums, kas iesniedzas tālā, nezināmā nākotnē, uzrunā pie Brīvības pieminekļa Rīgā sacīja pirmais Latvijas Tautas frontes (LTF) priekšsēdētājs, publicists Dainis Īvāns. Viņš atceres pasākumā atkārtoja savu uzrunu, kas Latvijas Radio izskanēja pirms 30 gadiem Baltijas ceļa laikā.

Viņš pastāstīja, ka pirms 30 gadiem, kad iestājies Baltijas ceļā, tikko bija pārkāpis 30 gadu vecuma slieksnim. "Iepriekšējie 30 gadi bija pavadīti okupētajā Latvijā, izolētā pasaulē. Baltijas ceļš nebija tikai trīs tautu dzīvā ķēde, bet arī mūsu paaudžu nepārtrauktības ķēde, kas iesniedzās tālā nezināmā nākotnē. Baltijas ceļš turpinās, 30 gadi radījuši neiedomājamas pārmaiņas. Šis laiks mūs kā bezdibenis šķir no tā laika, kurā dzīvojām toreiz. Novecojušas lietas, novecojuši mēs. Tomēr kaut kas no šī laika paliek. Palikušas domas, sajūtas, teksti," teica Īvāns.

Turpinājumā kādreizējais atmodas līderis lasīja savu runu, kuru teica 1989. gadā Baltijas ceļa laikā.

Atjaunotā Daiņa Īvāna runa Baltijas ceļa laikā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Piektdien, 23. augustā, ar vērienīgu pasākumu programmu tiek atzīmēta "Baltijas ceļa" 30 gadu jubileju. Vakarā plkst.19 pie Brīvības pieminekļa sācies pasākums "Baltijas ceļam 30". Svinīgajā notikumā uzrunas saka Valsts prezidents Egils Levits un Latvijas Tautas frontes pirmais priekšsēdētājs Īvāns, piedal'ās aktieris Jēkabs Reinis, dziedātāji Daumants Kalniņš, Margarita Dudčaka, Jānis Buķelis, Goran Gora, Atis Ieviņš, Ozols, spēlfilmas "Bille" galvenās lomas atveidotāja Rūta Kronberga, Garkalnes novada jauktais koris "Pa Saulei", kura diriģents ir Jānis Ozols, un instrumentālā grupa - Kristaps Krievkalns, Armands Treilihs, Ēriks Upenieks, Romāns Vendiņš, Miķelis Vīte.

Savukārt plkst. 22 Lucavsalā notiks latviešu grupas "Skyforger" metāloperas "Kurbads. Ķēves dēls" atjaunotais uzvedums, kas uzskatāms par "Baltijas ceļa" 30.gadadienas kulminācijas pasākumu. Uzvedums ir pasakas par varonīgo Kurbadu interpretācija, kas vienīgo izrādi piedzīvoja Limbažos 2017. gada vasarā.

Ārpus Rīgas plaša "Baltijas ceļa" trīsdesmitgades programma plānota gan pie Latvijas robežas ar Igauniju un Lietuvu, gan arī pilsētās, kuras pirms trīsdesmit gadiem caurvija cilvēku ķēde. Pie Latvijas-Igaunijas robežas, Naukšēnu novada Ķoņos, "Baltijas ceļa" gadadienu atzīmēs piektdien un sestdien.

1989.gada 23.augustā Baltijas valstu iedzīvotāji izveidoja dzīvo ķēdi, lai paustu savu apņēmību atgūt neatkarību. Brīvības piemineklis - tautas vienotības un brīvības simbols - Atmodas laika notikumos kļuva par vietu, kur Latvijas cilvēku neatkarības alkas satikās ar mēģinājumiem tās apslāpēt, sacīja Pastare. Gan akcijas "Baltijas ceļa" dalībnieki, gan tie, kuri toreiz Baltijas ceļā nestāvēja, notikuma trīsdesmitajā gadskārtā ir atkal aicināti tikties pie Brīvības pieminekļa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt