Īpašnieki: Sakarus zaudējušais drons varētu būt nolaidies Rīgas jūras līcī

Sestdien, 2. maijā, sakarus zaudējušais eksperimentālais drons varētu būt nolaidies Rīgas jūras līcī, Vidzemes jūrmalas virzienā, informēja drona īpašnieka, uzņēmuma "UAVFactory" valdes priekšsēdētājs Konstantīns Popiks, ņemot vērā pēdējo fiksēto drona atrašanās vietu un datus par vēja virzieniem.

Viņš pavēstīja, ka notiek izmeklēšana, lai noskaidrotu sakaru zaudēšanas iemeslu. 

Sestdien 25 kilogramus smagais eksperimentāls bezpilota lidaparāts, kas pieder uzņēmumam, zaudēja sakarus ar kontrolieriem uz zemes. Eksperimentālais vertikālās pacelšanās un nosēšanās (VTOL) drons veica testa lidojumu, lai mēģinātu sasniegt 90 stundu lidojuma ilguma rekordu. Popiks norādīja, ka, tāpat kā veicot jebkuru eksperimentu, zināšanas tiek iegūtas tikai, veicot lidojumu testus. Testu rezultātā ievāktie dati tiktu izmantoti nākamās paaudzes produkcijas radīšanā.

Popiks informēja, ka pēdējā pārbaudāmā informācija par lidmašīnas atrašanās vietu tika saņemta 2. maijā plkst.19.30 pēc vietējā laika - 8 stundas un 20 minūtes pēc drona pacelšanās. Uzņēmums sazinājās gan ar atbildīgo aviācijas uzraudzības institūciju, gan ar militāriem spēkiem, lai koordinētu meklēšanas pasākumus. 

Kopš 6. maija eksperimentālais drons vairs neatrodas gaisā, jo paredzētajam lidojuma laikam (90 stundām) ir beigusies degviela. Lidaparātā tika ieprogrammēta automātiskā nosēšanās, kad tajā beidzas degviela. Tādējādi tiek lēsts, ka drons nolaidies Rīgas jūras līcī.

Uzņēmuma vadītājs norādīja, ka negadījumā nav ievainoti cilvēki un nav bojāts īpašums. "Uzņēmums vēlas pateikties arī visiem meklēšanas centienos iesaistītajiem. Īpašs paldies Civilās aviācijas aģentūrai (CAA) par profesionālu rīcību sabiedrības un attiecīgo kaimiņvalstu dienestu apziņošanā un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) par operatīvu iesaistīšanos meklēšanā," paziņojuma medijiem raksta Popiks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti