Panorāma

Investīciju videi Latvijā vēsturiski zemākais vērtējums

Panorāma

Panorāma

Kuģu mednieki – Ukrainas jūras droni

Ukraina ar jūras droniem medī okupantu kuģus

Par svarīgu ieroci Ukrainas Bruņoto spēku arsenālā ir kļuvuši jūras droni, ko Ukraina izmanto cīņā pret okupantu floti. Krievijas karakuģiem vieta ir jūras dzelmē – tieši tāda ir Ukrainas Aizsardzības ministrijas izlūkošanas 13. grupas vienības misija.

Netālu no krasta starp viļņiem manāms Ukrainas izlūkdienesta jūras drons "Magura". Tas tik tikko rada skaņu, taču ir īpaši jaudīgs. Viens no galvenajiem trumpjiem ir stabils signāls, ko ienaidnieks nevar nomākt pat līdz 800 kilometru attālumā no bāzes.

Ukraiņi zina, kā trāpīt ienaidnieka kuģiem

Dronu vada operators ar segvārdu "Trīspadsmitais". Viņa vienības darbības jūrā ienaidniekam jau ir labi zināmas.

"Drona svars var būt 320 kilogrami. Šobrīd lietojam 200. Ar to pietiek, lai nogremdētu Krievijas kuģi," stāsta "Trīspadsmitais".

Droni, gaidot mērķi, jūrā var dreifēt vairākas dienas. Un, kad mērķis parādās, operators precīzi zina, kur jātrāpa. "Trīspadsmitais" norāda, ka jūras drona vadība ir smalks darbs – ir ārkārtīgi svarīgi "sajust" ierīci.

"Mēs saprotam visu viņu kuģu uzbūvi. Kur jātrāpa vispirms, kur otrajā triecienā, kuras kuģa daļas ir svarīgākās un kritiskas kuģa izdzīvošanai.

Mēs vienmēr organizējam savu darbu tā, lai būtu vairākas triecienu iespējas, vairāk nekā tikai viens mērķis. Pēc visiem mūsu panākumiem cilvēkiem uz mums ir lielākas cerības," spriež "Trīspadsmitais".

Drons aprīkots ar pašiznīcināšanās funkciju

Jūras drons aprīkots arī ar pašiznīcināšanās funkciju gadījumam, ja tas tiek bojāts. Pēc Ukrainas varasiestāžu ziņām, šādi "Magura" tipa jūras droni sabojājuši jau trīs un nogremdējuši vēl piecus Krievijas karakuģus.

Atšķirībā no citiem Ukrainas Drošības dienesta izmantotajiem šie jūras droni ir mazāki un vieglāk manevrējami.

Tas nozīmē, ka, lai arī tos var aprīkot ar mazāku daudzumu sprāgstvielu, tie ir izveicīgāki un var uzbrukt kustīgiem mērķiem.

Kā skaidro izstrādātāji, šis modelis tika radīts īpaši Krievijas karakuģu medīšanai jūrā. Turklāt tas vēl nav sasniedzis pilnu potenciālu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti