Ikšķilē aptaujā vairums ir pret novadu reformu, piedalījās mazāk par pusi balsstiesīgo

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Ikšķiles novadā notikusi iedzīvotāju aptauja par iecerēto teritoriālo reformu. Aptauja veikta, neskatoties uz pašvaldību lietu ministra iebildumiem un atcelto aptaujas nolikumu. Aptaujāto Ikšķiles novada iedzīvotāju lielākā daļa paudusi vēlmi Ikšķili saglabāt kā patstāvīgu novadu.

Aptaujā par šo novadu kā patstāvīgu administratīvo teritoriju no vairāk nekā 7000 deklarēto balsstiesīgo ir piedalījušies mazāk par pusi. No tiem par patstāvīgu Ikšķiles novadu nobalsojis vairākums.

Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš (“Vienotība”) ar rezultātiem ir apmierināts. Viņš uzsver, ka pārraugošās ministrijas ministra Jura Pūces (“Attīstībai/Par”) izdotie rīkojumi un paziņojumi medijos traucēja un arī radīja dezinformāciju par aptaujas norises likumību.

Lai gan aptaujai nav tiešas ietekmes uz likumdošanu, Trapiņš cer, ka iedzīvotāju viedoklis tomēr tiks ņemts vērā. “Esmu pārliecināts, ka puse, kas atnāca un pateica viedokli, ir ļoti vērā ņemams skaits. Un tas parāda, ka mūsu sabiedrībai nav vienalga.

Lai gan aptaujas rezultātiem nav tiešas ietekmes, mēs tos iesniegsim VARAM, rakstīsim Saeimai un valdībai,” sacīja Trapiņš.

Ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci Latvijas Radio pagaidām nav izdevies sazināties.

KONTEKSTS:

Administratīvi teritoriālā reforma ir viena no Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") vadītās valdības prioritātēm. Saeima martā akceptēja reformas turpināšanu.

Administratīvi teritoriālajā reformā pašvaldību skaitu plāno samazināt no 119 līdz 35, kuru funkcijas gan netiks mainītas. Pašvaldības veidos ap lielākām pilsētām un attīstības centriem, bet bez lauku teritorijām būs tikai Rīga un Jūrmala. Šādas ieceres ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātajā reformas piedāvājumā.

Līdzšinējās administratīvajās robežās saglabāsies Rīgas un Jūrmalas pilsētas, kā arī Līvānu, Alūksnes un Gulbenes novadi. Pārējās pašvaldības skars apvienošana.

Vairākas pašvaldības paudušas vēlmi rīkot iedzīvotāju balsošanas, lai noskaidrotu to nostāju pret reformu. VARAM iebilst pret to, un ministrs ar rīkojumu apturēja Ikšķiles un Jelgavas novada domju lēmumus rīkot iedzīvotāju aptauju. Ministrija arī vērsusi tiesībsargājošo iestāžu uzmanību tam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti