Ievēlēta Latvijas mediju Ētikas padomes vadība

Biedrības "Latvijas Mediju ētikas padome" biedri darba atklāšanas kopsapulcē pagājušajā nedēļā ievēlēja Ētikas padomes vadību, liecina biedrības valdes priekšsēdētāja Jāņa Lielpētera sagatavotā informācija.

Par Ētikas padomes priekšsēdētāju no sava vidus padomes locekļi ievēlēja AS "Latvijas mediji" darbam padomē virzīto Latvijas Preses izdevēju asociācijas izpilddirektoru un valdes priekšsēdētāja vietnieku Guntaru Līci. Ētikas padomes priekšsēdētāja vietnieces amatā ievēlēta Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes emeritētā profesore Skaidrīte Lasmane, kuru darbam padomē virzīja Latvijas Žurnālistu asociācija.

Ētikas padomē darbojas arī:

  • juriste, mediju tiesību eksperte Daiga Sproģe. Izvirzīja AS "Delfi";
  • SIA "Komunikoloģisko pētījumu centrs" valdes loceklis, Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa akadēmijas lektors Aleksandrs Mirlins. Izvirzīja Latvijas Preses izdevēju asociācija;
  • Latvijas Raidorganizāciju asociācijas izpilddirektors Andris Ķēniņš. Izvirzīja Latvijas Raidorganizāciju asociācija.
  • Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas fakultātes dekāne, profesore Anda Rožukalne. Izvirzīja SIA "Novadu ziņas";
  • Latvijas Reklāmas asociācijas valdes un Ētikas padomes priekšsēdētāja Baiba Liepiņa. Izvirzīja Latvijas Reklāmas asociācija;
  • Portāla "TVnet" galvenā redaktora vietniece Dita Deruma. Izvirzīja SIA "TV NET".
  • Rīgas Stradiņa universitātes studiju programmas "Žurnālistika" vadītāja Anna Peipiņa. Izvirzīja SIA "Žurnāls "Santa"".

Biedrības valdes priekšsēdētājs Lielpēteris norādīja, ka atbilstoši biedrības statūtiem Ētikas padome vērtēs fizisku un juridisku personu sūdzības par mediju izdarītiem ētikas pārkāpumiem, izskatīs mediju, mediju uzņēmumu un žurnālistu sūdzības ētikas pārkāpuma, mediju vai vārda brīvības ierobežojuma gadījumā.

Tāpat biedrības statūti paredz Ētikas padomes tiesības paust viedokli par citiem nozares jautājumiem, kas saistīti ar apdraudējumu mediju videi, redakcionālajai autonomijai un mediju neatkarībai.

Paredzēts, ka Ētikas padome organizēs ar mediju ētikas jomu saistītus pasākumus, kā arī apkopos Ētikas padomes secinājumus par mediju ētikas jautājumiem.

"Jau šobrīd testa versijā savu darbību uzsākusi biedrības interneta vietne www.lmepadome.lv, kurā iespējams iegūt plašāku informāciju par biedrību, iepazīties ar biedrības izstrādāto Ētikas kodeksu, kā arī iesniegt sūdzības par mediju lietotāju konstatētiem iespējamiem ētiska rakstura pārkāpumiem," sacīja Lielpēteris.

Pēc viņa teiktā, biedrības interneta vietnē var uzzināt par biedrības darba aktualitātēm, tiks apkopoti Ētikas padomes lēmumi, kā arī cita ar mediju ētikas jautājumiem saistīta informācija, kas līdz šim nav bijusi pieejama vienuviet.

Lai sekmētu ētiskas mediju prakses attīstību un mediju pašregulāciju, biedrība aicina medijus, to organizācijas un ar mediju jomu saistītas profesionālās organizācijas un nozares profesionāļus kļūt par biedrības Latvijas Mediju ētikas padome biedriem. 

KONTEKSTS:

Biedrība dibināta 2018. gada decembrī un šobrīd kopumā apvieno 18 mediju nozares profesionālās apvienības, uzņēmumus un mediju jomā strādājošas organizācijas. Biedrības mērķis ir veicināt ētiskas mediju prakses attīstību un sekmēt mediju pašregulāciju Latvijas mediju telpā.

Padomei būs jāizstrādā visiem medijiem saistošs Ētikas kodekss, savukārt valsts segs padomes administratīvās izmaksas. Valstij biedrības uzturēšana izmaksās aptuveni 50 000 eiro katru gadu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti