Gobzemu par ētikas kodeksa pārkāpumu izslēdz no nākamajām sešām Saeimas sēdēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 4 mēnešiem.

Saeima ceturtdien, 24. februārī, lēma izslēgt deputātu Aldi Gobzemu, kurš izveidojis partiju "Katram un katrai", no dalības nākamajās sešās parlamenta sēdēs par deputātu ētikas kodeksa pārkāpumu, informēja parlamentā.

Lēmums pieņemts pēc tam, kad Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija izskatīja Jaunās konservatīvās partijas deputātu Jura Rancāna un Jura Juraša, kā arī pie frakcijām nepiederošā deputāta Artusa Kaimiņa iesniegumu. Tajā deputāti lūdza izvērtēt Gobzema rīcību viņa organizēto pulcēšanās pasākumu laikā dažādās Latvijas pilsētās laika posmā no pagājušā gada 6. līdz 13. decembrim.

Iesniegumā norādīts, ka deputāts Gobzems traucējis Valsts policijai pildīt dienesta pienākumus, kā arī aizskāris policijas darbinieku godu un cieņu. 

Saeima lēmumu pieņēma, balstoties uz atbildīgās komisijas konstatēto, ka Gobzems pārkāpis Saeimas deputātu ētikas kodeksa 5., 7., 8., 15., 16. un 18. punktu.

Tie noteic:

  • Saeimas deputāts ciena un vienmēr ievēro Satversmi, Saeimas kārtības rulli un citus normatīvos aktus;
  • publiskos viņš izteikumos izvairās no vārdiem, žestiem un citādas rīcības, kas var būt aizskaroša, kā arī nelieto apvainojošus vai ar Saeimas cieņu nesavienojamus izteicienus;
  • deputāts balstās uz faktiem, to godīgu interpretāciju un argumentāciju;
  • deputāts nelieto tādus izteikumus un neatbalsta tādu rīcību, ko var uztvert kā aicinājumu uz pretlikumīgu darbību;
  • deputāts pakļaujas sabiedrisko kārtību uzturošo amatpersonu likumīgām prasībām, ir pieklājīgs pret Saeimas, citu valsts un pašvaldību iestāžu darbiniekiem un ikvienu sabiedrības locekli;
  • deputāts izkopj savu runas un valsts valodas prasmi. 
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti