Policija sākusi 61 administratīvā pārkāpuma procesu par Gobzema aktivitātēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 6 mēnešiem.

Valsts policija (VP) sākusi 61 administratīvā pārkāpuma procesu par Saeimas opozīcijas deputāta Alda Gobzema decembrī organizētajām aktivitātēm, savukārt Kurzemes likumsargu darbības izvērtēšanai uzdots veikt dienesta pārbaudes, trešdien, 15. decembrī, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā pastāstīja VP priekšnieks Armands Ruks.

Gobzema organizētajās aktivitātēs pārkāpti vairāki normatīvie akti, kas, piemēram, saistīti ar nelikumīgu pulcēšanos, epidemioloģisko prasību ievērošanu. 

Patlaban par Gobzema aktivitātēm kopumā sākts 61 administratīvā pārkāpuma process, taču policijā vēl turpinās materiālu izvērtēšana.

Tāpat VP priekšnieks norādīja, ka pilnvērtīgai policistu darbības izvērtēšanai viņš uzdevis sākt dienesta pārbaudes par deputāta organizētajām aktivitātēm Tukumā, Ventspilī un Liepājā.

Ruks aģentūrai LETA pēc komisijas sēdes skaidroja, ka dienesta pārbaudēs tiks izvērtēta personu, tostarp, Gobzema aizturēšana, policistu komunikācija un speclīdzekļa – asaru gāzes – izmantošana. "Tas ir mūsu pašu saprašanai, lai pārliecinātos, kas darīts un kas ne, taču es neredzu loģiku tam, ka policisti speciāli būtu radījuši situāciju, lai meklētu nepatikšanas ar deputātu," norādīja Ruks un piebilda, ka policisti uz vietas rīkojās un pieņēma lēmumus atbilstoši faktiskajiem apstākļiem.

VP priekšnieks Saeimas komisijas sēdē norādīja, ka policistiem ir pienākums pārtraukt likumpārkāpumus, tāpēc 6. decembrī sekoja Gobzema aizturēšana. Policija vairākkārtīgi aicināja pārtraukt likumpārkāpumus, uz ko parlamentārietis "reaģēja derdzīgi."

"Esam iespiesti situācijā, kuru raisījis deputāts, vēršoties pret maniem kolēģiem un arī pret mani paudis dažādas atziņas. Es gan par to neapvainojos, jo ir saprotamas cilvēka emocijas," norādīja Ruks, gan vēlāk piebilstot, ka Gobzems rīkojies negodprātīgi pret policistiem un sabiedrību.

Ruks arī norādīja, ka Gobzems pēc 6. decembrā novērotās agresīvās uzvedības mainīja taktiku un viņa izpausmes jau vēlākajās aktivitātēs bija miermīlīgākas.

Ruks arī deputātiem apliecināja, ka policistiem bija speciāli piekodinājis, lai deputāts neciestu, ja deputāta aktivitāšu laikā notiek citu aktīvistu agresīvas izpausmes.

Tāpat Ruks apliecināja, ka VP pret deputātu nav vērsusi operatīvās darbības, tostarp izsekošanu.

Valsts policijas atsūtītā informācija par Gobzema aizturēšanu 6. decembrī tika izskatīta arī Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā. Tajā Gobzema advokāts Jānis Dzanuškāns noliedza, ka deputāts būtu pārkāpis likumu un solīja to pierādīt tiesā.

Sēdes vadītāja Janīna Kursīte-Pakule (Nacionālā apvienība) norādīja, ka komisijas uzdevums ir tikai spriest, vai aizturēšana bijusi politiski motivēta, un deputātu vairākums lēma, ka tā tas nav bijis.

KONTEKSTS:

Gobzems pagājušā nedēļā ar speciāli noorganizētu autobusu apbraukāja vairākas pilsētas visos Latvijas reģionos, lai publiskās vietās tiktos ar saviem atbalstītājiem. Tukumā, Ventspilī un Liepājā deputātu īslaicīgi aizturēja.

Savukārt pirmdien, 13. decembrī, Gobzems pie Rīgas pils bija noorganizējis protesta pasākumu, kuru galvaspilsēta gan nebija saskaņojusi. Saskaņā ar Ruka pausto "pasākumā vienā brīdī, vienā vietā esošo personu skaits nepārsniedza 1000".

Saistībā ar akciju pie pils sākti arī četri kriminālprocesi par uzbrukumu policijas darbiniekiem – divos gadījumos Valsts policijas, bet divos – pašvaldības policijas darbiniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti