Rīta Panorāma

Intervija ar politologu Filipu Rajevski

Rīta Panorāma

«Īpaša grāmata īpašā plauktā». Intervija ar Augustu Zilbertu

Intervija ar veselības ministru Gunti Belēviču

Ģimenes ārstu prakses ieņēmumi no gada vidus pieaugšot par 144 eiro mēnesī

Veselības ministrija uz iekšējo rezervju rēķina radusi iespēju no šā gada 1.jūlija ģimenes ārstiem maksāt tā saukto kapitācijas naudu pilnā apmērā. Tas nozīmē, ka ģimenes ārstu prakses ieņēmumi mēnesī pieaugs par vidēji 144 eiro, to Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" atzina veselības ministrs Guntis Belēvičs (Zaļo un zemnieku savienība).

Tā ir laba ziņa ģimenes ārstiem, sacīja Belēvičs, norādot - Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prasība veselības aprūpei nodrošināt tūlītēju papildu finansējumu 44 miljonu eiro apmērā nav izpildāma.

Pēc Belēviča domām, asociācijas draudiem par iespējamu viņa demisijas pieprasījumu ir citi iemesli, kas saistīti ar nevēlēšanos ieviest e-veselības sistēmu un obligāto veselības apdrošināšanu.

Belēvičs atkārtoti norādīja, ka viņš "neturas pie krēsla", taču ar veselības aprūpi saistītajām sabiedriskajām organizācijām ir jāsaprot – ja tiks prasīta arī premjera Māra Kučinska (Zaļo un zemnieku savienība) demisija, tad tas nozīmē, ka var krist visa valdība.

Ministrs kritiski izteicās par Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītājas Sarmītes Veides viņam veltīto kritiku un par bēdīgo stāvokli veselības aprūpē.

"Veides [vadītā] organizācija ar to vien nodarbojas. Neviens no ministriem nav bijis labs," sprieda Belēvičs un uzsvēra, ka viņš kā ministrs turpinās savu darbu. "Esmu apņēmības pilns," viņš teica.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti