Dienas notikumu apskats

LTV darbinieku arodbiedrība izsaka atbalstu Beltem darba turpināšanai

Dienas notikumu apskats

ES valstu līderu un Kemerona diskusijām galu neredz; Īrija var doties britu pēdās

Rīdzinieki policiju sauc biežāk, bet noziedzība galvaspilsētā samazinās

Ģenerālprokurors apšauba policijas datus par noziedzības kritumu Rīgā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Pagājušā gada laikā Rīgas Pašvaldības policija saņēmusi vairāk nekā 72 000 izsaukumu, kas ir par 12% vairāk nekā gadu iepriekš. Visbiežāk inspektoriem nācies risināt pārkāpumus, kas pastrādāti alkohola ietekmē. 

Rīgas pašvaldības likumsargi īpaši uzsver panākumus peldētāju glābšanā, jo kopš 2003. gada oficiālajās peldvietās neviens atpūtnieks nav noslīcis, bet pērn izglābti četri. Tomēr, lai gan policiju rīdzinieki palīgā sauc biežāk, noziedzība galvaspilsētā pērn samazinājusies. Taču optimismam par drošību Rīgā nav pamata, norāda Ģenerālprokuratūrā.

Rīgas Pašvaldības policijas redzeslokā pagājušajā gadā nonāca gandrīz 15 000 personu, to vidū gandrīz 8000 par administratīvo pārkāpumu izdarīšanu vai aizdomās par pastrādātiem noziegumiem. Policisti atraduši teju 900 meklēšanā izsludinātu personu, no kurām 68 bija nepilngadīgie.

Katru dienu Rīgā strādā 385 pašvaldības policisti. Pagājušajā gadā inspektori palīgā saukti vairāk nekā 72 000 reižu, kas ir par 20 000 vairāk nekā pirms pieciem gadiem. Tradicionāli visbiežāk rīdzinieki ziņo par kaimiņu konfliktiem, stāsta Pašvaldības policijas priekšnieks Juris Lūkass.

"Mēs esam palielinājuši patruļu skaitu un spējam operatīvi reaģēt uz izsaukumiem. Tāpēc arī ir tāds pieaugums. Faktiski lielākoties pieaugums saistīts ar alkohola lietošanu sabiedriskajās vietās. Tāpat lielu daļu aizņem arī izsaukumi par ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu un tamlīdzīgi," teica Lūkass.

Satraucoša statistika vērojama bērnu tiesību aizsardzības jomā. Pērn 222 bērni nogādāti drošā vidē, bet 56 šķirti no ģimenēm. Savukārt 89 gadījumos personas pie atbildības sauktas par vardarbību pret bērnu, un tas ir divreiz biežāk nekā pirms gada.

"Pagājušajā gadā izvirzījām prioritāti tieši strādāt bērnu tiesību aizsardzības jomā. Tāpēc tie rezultāti ir tādi, jā," noteica Pašvaldības policijas priekšnieks.

Tikmēr ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers virsprokuroru sanāksmē izteicās, ka kopumā noziegumu skaits atšķirībā no citiem reģioniem Rīgā pērn būtiski krities, reģistrējot par 6,5% jeb teju 1400 gadījumiem mazāk nekā gadu iepriekš.

"Vispārsteidzošākais ir šis kritums tieši Rīgas reģionā, kur šis skaitlis ir diezgan ievērojams. Un tur varētu arī būt zināma daļas skepses pie šiem skaitļiem. Jo ir meli, lieli meli un statistika. Tā kā, tas arī jāņem vērā. Skaitļi ir amatpersonu rotaļlieta, kā gribam, tā grozam un tā arī pasniedzam. Nesaskatu nekādu loģisku izskaidrojumu, ka Rīga būtu kļuvusi drošāka pilsēta un ka ir kādi objektīvi priekšnosacījumi, lai šeit samazinātos izdarīto noziedzīgo nodarījumu skaits," teica Kalnmeiers.

Uz lūgumu precizēt teikto Kalnmeiers atbild, ka nav objektīva pamatojuma, kādēļ noziedzība Rīgā mazinātos. «Ja jau reiz Rīgas reģiona policijas pārvalde ir panākusi tik labus darba rezultātus, tad šī prakse ir jāanalizē, jāapkopo un jāievieš citos reģionos,» piebilda ģenerālprokurors.

Tikmēr īpaši gādāt par drošību Rīgas Pašvaldības policijas priekšnieks Lūkass sola šogad. Sekošot līdzi pasaulē notiekošajam, savukārt sabiedrisko kārtību uzlabošot ar tehnisko līdzekļu palīdzību.

Jau vēstīts, ka Rīgas policija grasās būtiski papildināt ekipējumu. Par teju 70 000 eiro 60 darbiniekiem tiks gādāti ķermeņa aizsargelementi pret triecieniem, ķiveres, vairogi un steki. Tāpat domāts modernizēt Videonovērošanas centru un ielās palielināt patruļas, par ko liecina arī darba sludinājums policijas mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti