Dienas ziņas

Agrāk vai vēlāk skolu tīkla reforma būs

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Garkalnes mērs sola ieviest VK ieteikumus

Garkalnes mērs sola pildīt Valsts kontroles ieteikumus, bet amatu neatstās

Garkalnes novada mērs Mārtiņš Bauze-Krastiņš (Latvijas Zemnieku savienība) atzīst Valsts kontroles (VK) revīzijā atklātos trūkumus, taču no amata atkāpties negrasās. Trešdien Garkalnes novada vadību par revīzijā konstatēto iztaujāja Saeimas deputāti. Bauze-Krastiņš solīja turpmāk strādāt atklāti un revidentu konstatētos likuma pārkāpumus nepieļaut.

ĪSUMĀ:

  • Bauze-Krastiņš sola ieviest VK ieteikumus.
  • Savu vainu Bauze-Krastiņš atzīst lietā par piemaksu, uzraugot Garkalnes domei piederošo uzņēmumu projektus.
  • No amata novada vadītājs neplāno atkāpties.
  • Atbildīgais ministrs pieprasījis Garkalnes novada vadītāja paskaidrojumus.

Iepriekš Bauze-Krastiņš kritisko VK revīziju sauca par tendenciozu, tomēr trešdien Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijā mērs pateicās revidentiem par darbu un solīja ieviest visus VK ieteikumus. Galvenie pārmetumi ir par to, ka dome dalījusi nodokļu atlaides iedzīvotājiem un piemaksas domes darbiniekiem vien pēc sev zināmiem kritērijiem.

"Tiek izmaksātas piemaksas domes darbiniekiem, neizpildot likumā noteiktās prasības skaidri novērtēt katra piemaksu saņēmušā darbinieka ieguldījumu domes mērķu sasniegšanā. Mēs redzam virkni trūkumu, par kuriem mēs varam runāt ne tikai kā par kaut kādu papīru neaizpildīšanu vai vienas vai otras formālas prasību neizpildīšanu, bet likumu un pašu domes saistošo noteikumu neievērošanu," domes pārkāpumus raksturoja VK padomes loceklis Edgars Korčagins.

Mēram Bauzem-Krastiņam problēmas ar likumu ievērošanu bijušas jau iepriekš. 2014. un 2015. gadā Garkalnes mērs pats sev noteica 50% piemaksu pie algas par to, ka uzraudzījis Garkalnes domei piederošo uzņēmumu projektus. Pagājušajā nedēļā jau otrā tiesu instance atzinusi, ka Bauze-Krastiņš šādā veidā pārkāpis interešu konflikta novēršanas likumu. Mērs vēl nezina, vai tiesas lēmumu pārsūdzēs.

"Jūs saprotiet, tas viss notika, pirmkārt, manas nezināšanas dēļ un, otrkārt, līdzekļu taupīšanas dēļ. Faktiski man to darbu nevajadzēja veikt, tā sanāk. [..] Es atzīstu, ka es esmu pārkāpis likumu tajā vietā, bet es neatzīstu to, ka man nevajadzēja saņemt par to atlīdzību, jo tas ir padarīts darbs," sacīja Bauze-Krastiņš.

Vēl sodu no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja tikko saņēmusi Garkalnes novada domes izpilddirektore par to, ka Bauzem-Krastiņam uz 60 gadu jubileju no domes izmaksāta naudas balva 2600 eiro apmērā. Mērs stāsta, ka par šādu balvu pats nav lēmis un, tikko kā uzzinājis, ka pārkāpts likums, pašvaldībai naudu atmaksājis.

Kaut gan nepilnības domes darbā Bauze-Krastiņš atzīst, no amata atkāpties viņš netaisās.

"Atvainojot, mums ir tik daudz darba, ka šie pārkāpumi, kas ir konstatēti, ir ļoti mazi un nenozīmīgi. Lielāko daļu mūsu darba mēs darām pamatoti, gudri, un arī iedzīvotāju pie mums dzīvo ļoti daudz," uzsvēra  Bauze-Krastiņš.

Paskaidrojumus par VK revīzijas rezultātiem Bauzem-Krastiņam pieprasījis par pašvaldībām atbildīgais ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!"). Tas ir pirmais solis procedūrā, kura var noslēgties arī ar mēra atstādināšanu no amata.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti