Dienas ziņas

Mājputni līdz 1.jūnijam jātur slēgtās telpās

Dienas ziņas

Dzīvības artērijas Bauskas novadā sabrukušas

Latvijā nogādā ASV helikopterus "Blackhawk"

FOTO un VIDEO: Rīgā ierodas ASV helikopteri «Blackhawk»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Turpinot operāciju "Atlantic Resolve" Latvijā, Rīgas lidostā nogādā piecus ASV helikopterus "Blackhawk".  To ierašanās bija paredzēta jau otrdien, taču tehnisku iemeslu dēļ tika pārcelta uz trešdienu.

Amerikas Savienoto Valstu Gaisa spēku transportlidmašīna “Super Galaxy” no miglas vāliem, kas bija pārklājuši Rīgas lidostu, iznira īsi pēc pulksten 8.00 no rīta – tieši 8 stundas un 15 minūtes pēc izlidošanas no Ņujorkas. Uz tās klāja atradās divi no pieciem “UH-60 BlackHawk” jeb “Melno vanagu” helikopteriem, kā arī 10. Aviācijas brigādes vienības “Fēnikss” karavīri, kuri nomainīs ASV armijas vienību, kas līdz šim pildīja dienestu Lielvārdē.

Vienība “Fēnikss” ir pirmā aviācijas brigāde, kas ierodas Eiropā rotācijas kārtībā, lai apliecinātu ASV un NATO valstu apņēmību aizsargāt drošību Eiropā.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Pēc helikopteru ierašanās lidostā notika to sagatavošana darba apstākļiem:

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Šī vienība nomainīs ASV armijas vienību, kas šobrīd Lielvārdē uzturas ar helikopteriem "Blackhawk".

 

 “ASV Gaisa spēkiem ir gods nogādāt “Black Hawk” helikopterus uz Latviju, lai tie piedalītos kopīgos lidojumos ar Latvijas armiju. Grūti izteikt to nozīmi, kāda ir treniņiem ar mūsu partnervalstīm, jo mēs iepazīstam cits cita stiprās un vājās puses, kuras stiprinām treniņu procesā,” sacīja ASV Gaisa spēku Eiropā vicekomandieris, ģenerālmajors Timotijs Zadalis.

Jau pēc divām diennaktīm helikopteri piedalīsies pirmajos treniņu lidojumos kopā ar mūsu bruņoto spēku aviācijas brigādi. “Melnie vanagi” ir ASV armijas primārie transporta un gaisa atbalsta helikopteri, kas var pārvadāt gan cilvēkus, gan arī dažādu ekipējumu. Gaisā tie spēj attīstīt gandrīz 300 kilometru stundā lielu ātrumu.

“Latvija ir izcila ASV sabiedrotā, kas vienmēr vēlas ar mums strādāt un stiprināt partnerības saites treniņos. Katras individuālas valsts spēks slēpjas NATO, un NATO kolektīvais spēks slēpjas individuālo valstu attīstībā,” norāda ASV Gaisa spēku brigādes ģenerālis Timotijs Dohertijs.

Aktīva sadarbība turpināsies visu gadu. Aptuveni 60 vienības pārstāvju Lielvārdes gaisa bāzē veiks aviācijas operācijas un piedalīsies starptautiskās mācībās operācijā “Atlantic Resolve”.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti