Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

ASV vērš sankcijas pret Turciju

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Atklāj rekonstruēto ceļa posmu pie Bērzkroga

FOTO: Atklāj rekonstruēto ceļa posmu pie Bērzkroga

Otrdien, 15. oktobrī, svinīgi atklāts pārbūvētais Vidzemes šosejas posms pie Bērzkroga. Darbi šeit sākās pērn augustā, un pēc gada šajā vietā pilnībā pārbūvēti aptuveni septiņi kilometri ceļa. Būvdarbus šajā posmā veica uzņēmums no Igaunijas, kam šis ir pirmais tik vērienīgs projekts ārpus savas valsts. Būvniecības kopējās izmaksas ir 10,5 miljoni eiro, ko līdzfinansē Eiropas Savienības Kohēzijas fonds.

A2 Vidzemes šoseja ir valsts nozīmes autoceļš, ikdienā transports pa to virzās gan Rīgas, gan arī Smiltenes un Alūksnes virzienā, netrūkst automvadītāju, kas šo šoseju izmanto, lai šķērsotu valsts robežu un dotos uz Igauniju un tālāk un Krieviju. Pirms remonta ceļa posms pirms Bērzkroga bija nepārredzams, bedrains un šeit bieži notika ceļu satiksnes negadījumi. Piesaistot līdzekļus no Eiropas fondiem, tas pilnībā pārbūvēts.

"Ceļš ir lēzenāks, plūdenāks, pārskatāmāks. Vajadzēja mainīt ceļa augstumu, tajās pašās vietās nav palikušas ceļa konstrukcijas. Vecais atsfalsts ir izmantots pamata būvniecībā, ļoti daudz derīgu materiālu no vecā ceļa nebija. Ceļš faktiski ir jauns," klāstīja valsts AS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) Būvniecības pārvaldes direkotrs Gints Alberiņš.

Plānots, ka pēc remonta šājā ceļa posmā uzlabosies satiksmes drošība, kā arī samazināsies uzturēšanas izmaksas. Lai gan aptuveni gadu remontdarbu dēļ nācās rēķināties ar neērtībām, šobrīd par paveikto gandarīti ir arī vietējie uzņēmēji.

"Jau otrā gadā sajutām uzlabojumus, luksoforu palika mazāk, satiksme kļuva lielāka, un cilvēki atgriezās. Celtnieki nāca pie mums ēst, tas ir bonuss," teica bistro "Bērzkrogs" saimnieks Jānis Ērglis.

"Nelāga ieplaka bija, un te bieži fūres un mašīnas avarēja. Nebija labi, tagad ir labi. Un, tā kā es esmu no muižas, tad es priecājos, ka būs apmeklētāju vairāk," atzina Vesalavas muižas gide Rudīte Ignatjeva.

Ceļa rekonstrukciju veica būvuzņēmums AS "Trev-2 Grupp" no Igaunijas. Tā vadītājs Svens Pertens atzina, ka ar tik vērienīgu projektu uzņēmums Latvijā strādājis pirmo reizi.

"Būvdarbu laikā bija jārēķinās, ka uz rekonstruējamā ceļa ir jānodrošina transporta kustība. Tāpat darbiem dažkārt traucēja laika apstākļi, piemēram, ziema nelabvēlīgi ietekmēja vēl nepabeigto ceļa segumu," sacīja Pertens.

LVC Būvniecības pārvaldes direktors atzina: lai gan sākotnēji bijušas bažas, kā kaimiņvalsts uzņēmumam veiksies ar ceļa rekonstrukciju, būvnieks ar visu ticis galā godam.

"Ar pluss zīmi sanāca objekts, es domāju, [viņi] ieguva vērtīgu pieredzi. Nebija tik slikti, kā mēs sākumā raizējāmies, ka netiks galā ar satiksmes organizēšanu," atzina Alberiņš.

Būvuzņēmumam no Igaunijas konkursa kārtībā uzticēti arī autoceļa pārbūves darbi posmā no Vecpiebalgas Madonas virzienā. Šeit darbi noslēgsies nākamgad.

KONTEKSTS:

Būvdarbi uzsākti 2018. gada augustā. Būvdarbu laikā reciklēts vecais segums 15 centimetru biezumā, atkūdroti 17 000 kubikmetru grunts, aizbērts purvs ar salizturīgo smilti 19 000 kubikmetru apjomā, izbūvēts pusmetru biezs drenējošais slānis, jaunu šķembu kārta un ieklātas trīs asfalta kārtas. Tāpat nomainītas vecās un izbūvētas jaunas caurtekas, no tām četras lielizmēra. Bērzkroga teritorijā tika izbūvēts jauns apgaismojums, iepriekš norādīja LVC.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt