Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Pesticīdi sanaido zaļos ar zemniekiem

Panorāma

Panorāma

Finanšu noziegumu prokuratūra pārceļas uz VID ēku

Finanšu noziegumu prokuratūra pārceļas uz VID ēku

Prokuroram jāpiedalās izmeklēšanā jau no pirmās kriminālprocesa dienas. Lai šo ģenerālprokurora Jura Stukāna mērķi izpildītu, uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) telpām pārcēlusies specializētā Finanšu un ekonomisko noziegumu prokuratūra. Abas iestādes cer, ka tas uzlabos sadarbību noziegumu izmeklēšanā un novedīs pie ātrākas lietu nonākšanas tiesā.

Jūlijā ģenerālprokurors Juris Stukāns vienojās ar Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektori Ievu Jaunzemi, ka uz dienesta telpām Talejas ielā 1 pārcelsies Finanšu un ekonomisko noziegumu prokuratūra, lai izmeklētāji un prokurori viens otram būtu vieglāk sasniedzami. Šonedēļ daļa prokuroru sākuši darbu jaunajos kabinetos.

Prokuratūrai VID ēkā ierādīts gaitenis ar 22 kabinetiem, no kuriem lielākā daļa jau ir aizņemti.

VID darbinieki ar savām caurlaidēm prokuroriem iedalītajās telpās ienākt nevar.

VID ēkā strādājošie prokurori strādās tikai ar dienesta izmeklētāju uzsāktajiem kriminālprocesiem, kas saistīt ar finanšu un muitas noziegumiem.

“Prokurori un izmeklētāji faktiski atrodas blakām. Un jau no sākuma, tiklīdz uzsākts kriminālprocess, spēs apspriesties, spēs vienoties par turpmāko izmeklēšanas gaitu, par veicamajām darbībām un taktiku,” norādīja Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras virsprokurore Vineta Zvirbule.

“Maksimāli īsos laikos var izveidot šo lietas izmeklēšanas plānu. Tas nozīmē to, kā mēs, piemēram, redzam – viens kriminālprocess, kas bija uzsākts šī gada februārī, jau šobrīd ir nodots kriminālvajāšanai. Tādam tam tempam būtu jābūt. Ja mēs skatāmies uz iepriekšējiem gadiem, tiesā mums nonāk arī 10 gadus vecas lietas,” sacīja VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

Jaunzeme uzsvēra, ka ilga izmeklēšana noziedzniekiem rada šaubas, vai sods tiešām ir neizbēgams.

Pašlaik mērķis ir jau uzsākto kriminālprocesu revīzija, lai saprastu, kurus no tiem ir vērts turpināt.

“Tie nav simti. Tie ir tūkstoši uzsākto kriminālprocesu gan finanšu, gan muitas lietās. [..] Prioritāte ir tos izrevidēt, un, ja abas puses vienojas, ka tas nav perspektīvs process, tad tas ir izbeidzams, nevis gaidāms noilgums. Tāpēc tas būs pirmais un galvenais uzdevums, ar ko jātiek galā,” sacīja Jaunzeme.

Uz VID ēku pārcelsies ne tikai prokurori, bet arī neliels skaits atbalsta personāla – divi kancelejas darbinieki un tulks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt