Finanšu ministrs uzsver VK būtisko lomu ilgtspējīgas valsts attīstībā

Par godu Valsts kontroles 90. jubilejai pirmdien notiek konference „Latvijas Republikas Valsts kontroles loma – atbildīgas un ilgtspējīgas valsts attīstībā" par šīs iestādes lomu un pilnvarām. Tajā piedalījās valsts amatpersonas, nevalstisko organizāciju pārstāvji un eksperti.

Finanšu ministrs Andris Vilks diskusijā „Valsts kontroles loma efektīvākā valsts resursu pārvaldībā" runāja par Valsts kontroles (VK) būtisko lomu ilgtspējīgas budžeta politikas attīstībā.

„Finanšu ministrija augsti novērtē līdzšinējo labo sadarbību ar Valsts kontroli. Tās ietvaros notiek diskusijas par valsts pārvaldē aktuāliem jautājumiem, tai skaitā riskiem, kurus nepieciešams vērtēt starpnozaru līmenī, kā arī, kad Valsts kontrole apkopo un informē iestādes par būtiskākajiem kontroļu trūkumiem, kam būtu jāpievērš uzmanība, veidojot un novērtējot katras iestādes iekšējo kontroles sistēmu. Iestādes ieguvums ir iespēja rīkoties preventīvi un savlaicīgi novērst trūkumus," pārliecināts ir Vilks.

Vērtējot sadarbības ar VK pilnveidošanas iespējas, Finanšu ministrijas vārdā ministrs aicināja ciešāk sadarboties ar iestādes iekšējiem auditoriem pārbaužu plānošanas posmā, pārrunājot plānoto revīziju apjomu un iekšējā audita gada plānu, identificējot līdzīgās auditējamās jomas un vienojoties par audita un revīzijas apjomu, kā arī iesaistot iekšējo auditu posmā, kad tiek pārrunāti valsts kontroles revīziju rezultāti, tādejādi veidojot vienotu izpratni. Līdz ar to iekšējais audits varētu sniegt lielāku pievienoto vērtību, koordinējot VK revīzijās sniegto ieteikumu ieviešanas gaitu. Ministrs norādīja, ka ministrija ir gatava arī turpmāk efektīvai un rezultatīvai sadarbībai ar VK.

Savukārt Ministru prezidents Valdis Dombrovskis norādīja, ka Valsts kontrole nedrīkst būt tikai soģe, tās uzdevums ir plašāks un sarežģītāks, ļoti svarīgi ir būt par padomdevēju, lai arī tādējādi veicinātu valsts līdzekļu likumīgu un pareizu izlietošanu.

Konference tiek rīkota, jo pēdējā laikā ir izvērsusies plašāka diskusija par Valsts kontroles lomu un pilnvarām, tāpēc ir nepieciešams noskaidrot sabiedrības un likumdevēja viedokli. Tāpat šajā konferencē paredzēts iepazīt plašāku sabiedrību ar nākotnes redzējumu par Valsts kontroli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti