Šodienas jautājums

Šodienas jautājums - vakcinācijas temps (ar surdotulkojumu)

Šodienas jautājums

Šodienas jautājums - plānotie pasākumi Covid-19 ierobežošanai (Ar surdotulkojumu)

Šodienas jautājums - plānotie pasākumi Covid-19 ierobežošanai

Epidemiologs: Trīs nedēļu laikā dubultosies Covid-19 slimnieku skaits

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 8 mēnešiem.

Trīs nedēļu laikā dubultosies Covid-19 slimnieku skaits, sasniedzot 1000 jaunu inficēto dienā, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" sacīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.

Viņš norādīja, ka daļa no saslimušajiem nonāks slimnīcā. Tādējādi paredzams, ka pēc trim nedēļām divkāršosies arī slimnīcā esošo Covid-19 pacientu skaits, sasniedzot 80 stacionēto dienā. Tas radīs problēmas slimnīcām, jo Covid-19 pacientiem paredzētās gultas nestāv tukšas. Tās būs jāatbrīvo citviet, un tas notiks uz citu pakalpojumu rēķina. Perevoščikovs prognozēja, ka 15. oktobrī slimnīcās esošo Covid-19 slimnieku skaits sasniegs 700.

Epidemiologs uzsvēra, ka tālākas ilgtermiņa prognozes nebūtu pareizi izdarīt, jo ir pārāk daudz faktoru, kas situāciju var ietekmēt, piemēram, ierobežojumi, kā arī vakcinēto skaita palielinājums. Perevoščikovs norādīja uz lielo saslimstību citās Eiropas valstīs, kur nebija lielu ierobežojumu, bet saslimušo skaits tomēr samazinājās, neizraisot krīzi veselības aprūpes sistēmā. Iemesls tam esot bijis lielāks vakcinēto skaits, īpaši riska grupās. Saistībā ar daļas sabiedrības vakcināciju efekts esot redzams arī slimnīcās Latvijā – pērn līdzīgā saslimstības līmenī, kas bija 1. decembrī, stacionēto skaits bija lielāks.

KONTEKSTS:

Pirmais Covid-19 uzliesmojums Latvijā piedzīvots 2020. gada martā, kad valdība izsludināja ārkārtējo situāciju, kas beidzās 9. jūnijā, jo vasarā vīrusa izplatība norima. Tomēr rudenī uzliesmojums atsākās, tāpēc valdība noteica otro ārkārtējo situāciju, kas beidzās 2021. gada 6. aprīlī.

Arī šovasar Latvijā ierobežojumu bija mazāk, jo 14 dienu kumulatīvais saslimšanas gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju turējās zem 100 gadījumiem. Cilvēkiem ar Covid-19 sertifikātu pulcēšanās ierobežojumu nav, tomēr arī privātos pasākumos jāuzrauga, vai visiem tie ir. Sertifikāta turētāji kafejnīcās un krogos drīkst sēdēt iekšā. Ēstuvju terasēm atcelts darbalaika ierobežojums, bet veikalos vienlaikus drīkst būt vairāk cilvēku. Cilvēki ar Covid-19 sertifikātu kolektīvos drīkst nevilkt masku, bet iedzīvotājiem bez tā maska jāvelk.

Iepriekš bija iecerēts, ka laikā, kad saslimstības rādītājs pārsniegs 120 gadījumu atzīmi, ierobežojumus nāksies pastiprināt, tomēr valdība lēma to nedarīt, nosakot, ka līdz nākamajam lēmumam spēkā ir līdzšinējie ierobežojumi.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti