Druviete: Nepaiet nedēļa bez rosinājuma ieviest jaunu mācību priekšmetu

Nepaiet ne nedēļa, kad nesaņemtu kādas organizācijas, vai kādas personas aicinājumu ieviest kādu jaunu mācību priekšmetu, intervijā sacīja izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete ("Vienotība").

Vienlaikus ministre akcentē, ka mācību saturu ik pa laikam nepieciešams aktualizēt. "Ne par velti ik pa laikam tiek pārskatīti mācību satura standarti, tiek izdotas jaunas mācību grāmatas, notiek diskusijas par to, vai mums nebūtu jāietver kādas jaunas zināšanas un prasmes, bet mācību plāns nav bezizmēra, un ir noteikts nedēļā īstenojamais skaits, kuru nedrīkst pārsniegt," pauda ministre.

Viņa atgādināja, ka iepriekš, lai tiktu ieviesta trešā sporta stunda, tika veiktas korekcijas. Vienlaikus ministre akcentēja, ka diskusijās par trešās sporta stundas ieviešanu pretrunu nebija, jo iesaistītās puses bija vienisprātis, ka sports nepieciešams bērnu fiziskajai attīstībai.

Druviete skaidroja - lai ieviestu jaunus mācību priekšmetus, nepieciešams samazināt esošu priekšmetu skaitu, taču praktiski arī visas skolotāju profesionālās asociācijas ir vērsušās Izglītības un zinātnes ministrijā ar aicinājumu viņu mācību priekšmeta stundu skaitu palielināt un nav bijuši gadījumu, kad kāds ir lūdzis stundas samazināt.

"Tāpēc mūsu pamatnostāja ir pilnveidot, aktualizēt jau esošos mācību priekšmetus, nevis ieviest jaunus," teica ministre.

Šajā gadā ir pilnveidoti tādi mācību priekšmetu paraugi kā sociālās zinības no pirmās līdz devītajai klasei, kur ieteverta uzņēmējdarbību, veikta mājturības un tehnoloģiju pilnveide, saistot tās ar eksakto mācību priekšmetu apguvi. Tas pats attiecināms arī uz dabaszinību apguvi pirmajā – sestajā klasē.

Pastāv arī īpašs modulis sabiedrības un cilvēka drošība, kurā ietverta gan satiksmes noteikumu apguve, gan arī veselībai un drošībai nepieciešamo jautājumu apguve.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt