Sadaļas Sadaļas

Panorāma

EZA sola vakcīnu pusaudžiem maija beigās

Panorāma

Panorāma

Sāk kriminālprocesu pret Jēkabpils domnieka uzņēmumu

Domnieka Gavrilova uzņēmums uzvarējis 10 Jēkabpils namu pārvaldes iepirkumos

Būvniecības uzņēmums “Erbauer Group”, kas pieder Jēkabpils domniekam Andrejam Gavrilovam (“Saskaņa”) un pār kuru kritusi aizdomu ēna par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, kopš 2019. gada uzvarējis 10 Jēkabpils namu pārvaldes iepirkumos. Domē gan skaidro, ka noraidīt pretendentu nav bijis pamata.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde ir noskaidrojusi, ka laikposmā no 2019. gada janvāra līdz šī gada aprīlim uzņēmums grāmatvedības dokumentos nav pilnībā uzrādījis darba samaksu un daļu no darba algas izmaksājis skaidrā naudā. Kopumā, pēc Valsts ieņēmumu dienesta aprēķiniem, uzņēmums ir izvairījies no nodokļu nomaksas vairāku desmitu tūkstošu eiro apmērā un legalizējis nelegāli iegūtus līdzekļus – vairāk nekā 150 tūkstošus eiro.

Saistībā ar to Valsts ieņēmumu dienests ir arestējis vairākus īpašumus. “Esam arī ļoti veiksmīgi salikuši arestus personai. Tas notika uzreiz pēc kratīšanas veikšanas tieši, lai nodrošinātu mantiskā jautājuma risināšanu kriminālprocesā. Kā jau es teicu, zaudējumi ir apmēram 150 tūkstoši [eiro]. Momentā noreaģējām, salikām arestus kustamajiem, nekustamajiem īpašumiem, lai būtu iespējams atlīdzināt valstij nodarītos zaudējumus,” pastāstīja VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš.

Gavrilovs sarunā ar Latvijas Televīziju apstiprināja, ka kriminālprocess sākts pret viņa uzņēmumu, tomēr no plašākiem komentāriem atteicās. Viņam šajā kriminālprocesā ir aizdomās turētā statuss.

Pēc Iepirkumu uzraudzības biroja datiem, Gavrilova uzņēmums ir saņēmis pasūtījumus no vairākām pašvaldībām un valsts iestādēm, kā arī valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībām.

Piemēram, uzņēmums ir uzvarējis Jēkabpils namu pārvaldes iepirkumā par energoefektivitātes paaugstināšanas būvdarbiem daudzdzīvokļu mājā Bebru ielā 33, Jēkabpilī. Līgumcena – vairāk nekā trīssimt tūkstoši eiro.  Jāteic, ka šis nav vienīgais Namu pārvaldes iepirkums, kurā uzvarējis “Erbauer Group”.

No 2019. gada janvāra līdz šī gada aprīlim uzņēmums ir uzvarējis 10 Jēkabpils namu pārvaldes iepirkumos.  

Savukārt Jēkabpils dome sadarbībā ar “Erbauer Group” šobrīd īsteno divus projektus ar Eiropas līdzfinansējumu: muzeja brīvdabas nodaļas "Sēļu sēta" apmeklētāju centra ēkas jaunbūvi un kases ēkas nojaukšanu Filozofu ielā 6a. 

“Kamēr likums pieļauj šādu uzņēmēju piedalīšanos iepirkumos, iepirkumu komisijai nav pamata noraidīt pretendentu tikai tāpēc, ka uzņēmuma īpašnieks vai valdes loceklis ir pašvaldības deputāts,” skaidroja Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietniece Kristīne Ozola (“Progresīvie”).

Ozola piebilda, ka Jēkabpils dome sazināsies ar atbildīgajam iestādēm, kas uzrauga šos projektus, lai uzzinātu, vai pašvaldība varēs turpināt sadarbību ar “Erbauer Group” pēc sāktā kriminālprocesa. 

Arī Jēkabpils pilsētas domes izpilddirektors Guntars Gogulis norādīja, ka līdz šim iepirkumu procesos par konkrētā uzņēmuma iespējamām nelikumībām neesot radušās nekādas aizdomas. “Iepirkumos pirms lēmuma pieņemšanas tiek pārbaudītas tās pašas VID datu bāzes. Ja tur viss ir kārtībā, uz tā pamata mēs pieņemam lēmumu. Ja ir nodokļu parādi, mēs pat nevaram slēgt līgumu. Iepirkumu gaitā divreiz pārbauda nodokļu parādus,” sacīja Gogulis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt