Dobele: aplēses par mandātu sadalījumu pēc reformas - neviens nepaliktu aiz svītras

Dobeles novads pēc novadu reformas ir viena no retajām pašvaldībām, kur reformas rezultātā nebūs partiju, kas paliks aiz 5% barjeras.

Lielākais mandātu skaits – 6 no 19 – tiktu Zaļo un Zemnieku savienībai. Pa četriem mandātiem iegūtu gan Latvijas Zemnieku savienība, gan Nacionālā apvienība.

Made with Flourish

 

Par pamatu materiālam ņemti 2017.gada vēlēšanu rezultāti, pārrēķinot, kā mainītos situācija, ja vēlēšanas notiktu pēc reformas paredzēto pašvaldību robežās un vēlētāji savu izvēli nemainītu. Pieņemts, ka vēlēšanu kārtība nemainītos, bet mandātu skaits pašvaldībās ir tāds, kā VARAM piedāvājumā. Mandātu aprēķinam izmantota CVK lietotā Senlaga metode.

Ķekavas un Olaines teritorijas dalījums netiek ņemts vērā, jo nav iespējams nodalīt vēlētājus, kuru novads mainītos.

Vangažu balsis ieskaitītas Ulbrokas novada datos, bet Inčukalna deputāti pieskaitīti plānotajam Siguldas novadam. Tam pierēķinātas arī pārējās Inčukalnā nodotās vēlētāju balsis.

Kopā Dobeles novadā deputātu skaits līdz ar reformu saruktu no 41 līdz 19.

Ieguvēji:

ZZS iegūst lielāko mandātu skaitu, tiesa, zaudē vairākumu šā brīža Dobeles novadā.

“Vienotība” zaudē salīdzinoši maz, tikai vienu mandātu.

Zaudētāji

Vietējais politiskais spēks “Mūsu mājas ir te”  zaudē vairākumu Tērvetes novadā, iegūst tikai divas vietas jaunajā pašvaldībā.

Made with Flourish

 

Mazākā daļa vēlētāju nāktu no Tērvetes novada – tikai 12%, no Auces novada – 22,7%, bet no šā brīža Dobeles novada – 63,2%.

Made with Flourish

 

Uzzini, kā reforma varētu ietekmēt politisko ainavu arī pārējās Zemgales pašvaldībās, Pierīgas pašvaldībās un Vidzemes pašvaldībās!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti