Labrīt

Girgensons viens no līderiem Bufalo komandā izprovocētajos pārkāpumos pret sevi

Labrīt

Narvils: Sals mūsu dārziem nekaitēs

Dimanta: Akcijā «Dod pieci!» sabiedrība parādījusi, ka nav vienaldzīga

Dimanta: Akcijā «Dod pieci!» sabiedrība parādījusi – mums nav vienaldzīgas ģimenes ar slimiem bērniem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Latvijas sabiedrība, ziedojot Latvijas Radio 5/pieci.lv ziedojumu maratonā “Dod pieci!”, parādījusi, ka mums nav vienaldzīgas ģimenes ar smagi slimiem bērniem, kuriem vajadzīga asistentu palīdzība, intervijā Latvijas Radio sacīja Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta. Viņa cer, ka politiķi ieklausies sabiedrībā.

“Esmu ļoti lepna ar Latvijas Radio 5 un Latvijas sabiedrību,” atzīst Dimanta. Šogad labdarības maratonam bija divi mērķi: ne tikai ziedot, bet arī parādīt, ka mūsu vidū ir ģimenes ar smagi slimiem bērniem un viņi ir kā neredzamas ģimenes. “Problēmu šādās ģimenēs ir ļoti, ļoti daudz. Viens no vecākiem faktiski ir izkritis gan no darba tirgus, gan no sociālās dzīves, un kļuvis par sava bērna rokām un kājām un dzīvo mājās ar saviem bērniem,” skaidro Ziedot.lv vadītāja.

Tajā pašā laikā Dimanta cer, ka valsts līmenī šis jautājums tiks sakārtots: “Tas ir izcils piemērs, kā sabiedrības interešu aizstāvība sabiedriskā medijā caur sabiedrības iesaisti. Cilvēki parādīja, ka mums nav vienalga, kas notiek ar šīm ģimenēm. Ceru, ka politiķi ieklausīsies, kas viņu vēlētājiem nav vienaldzīgs.”

Viņa arī norādīja, ka sabiedrības labklājības līmeni var raksturot pēc tā, kam un kad ziedot. Jo sabiedrība ir nabadzīgāka, jo vairāk ziedo tādām pamatlietām kā maize, pajumte. Bet, labklājības līmenim augot, iedzīvotāji spēj paskatīties jau mazliet plašāk. “Uzskatu, ka palīdzība ģimenēm ar asistentu ir jau soli tālāk. Sabiedrība ar savu ziedojumu grib, lai palīdzība ir lielāka, nekā pašlaik. Un Latvijas sabiedrība ir ļoti, ļoti atsaucīga,” saka Dimanta.

Tikmēr Latvijas Radio 5/pieci.lv dīdžejs Toms Grēviņš intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atzina, ka, akcijai noslēdzoties, Latvijas sabiedrība viņu atkal bija pārsteigusi. “Mēs ticējām, ka šī lēnām var kļūt par labu tradīciju pirms Ziemassvētkiem,” saka Grēviņš.

Kā būtiskāko viņš minēja ne tikai saziedoto summu, kas 135,5 tūkstoši eiro, bet arī to, ka dubultojies ziedotāju skaits.

Jau ziņots, ka labdarības maratonā „Dod pieci!” ir saziedoti 135 546 eiro. Iegūtā nauda būs veltīta bērnu ar īpašām vajadzībām asistentu darba apmaksāšanai nākamajā gadā.

Akcijas laikā ikviens varēja pieteikt dziesmu radio pieci.lv, par to samaksājot vismaz piecus eiro. Daudzi ziedotāji gan bērniem veltīja vairāk līdzekļu – pat 1000 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti