Panorāma

Aizliegumu vai atļauju paudīs e-veselībā

Panorāma

Panorāma

Kapu kopēju skarbie apstākļi

Desmit cilvēki divās istabiņās: Lielo kapu kopēju darba apstākļi

36 hektārus plašos Rīgas Lielos kapus pārzina un kopj “Rīgas mežu” darbinieki. Lai gan darbā tiek izmantota moderna tehnika, pārējie darba apstākļi daudz neatšķiras no laikiem, kad Rīgā plosījās mēris un Lielajos kapos vēl strādāja kaprači.

Bijušajā Lielo kapu kantora ēkā ir silti. Darbinieki paši katru dienu to kurina ar malku, ja vien tā atkal nav nozagta. Vēl te ir iespēja nomazgāt rokas ar aukstu ūdeni. Tas arī viss. Tualete pagalmā. Par dušu var tikai sapņot, lai gan pēc zemes darbiem nomazgāties būtu tikai normāli.

Desmit cilvēki – dārznieki un strādnieki – dala divas istabiņas. Bet bijusī virtuve reizē ir arī darba rīku noliktava un mitro drēbju žāvētava.

Rīgas domes izpilddirektors Juris Radzevičs (GKR) atzīst, ka tā ir problēma, kas sastopama visos Rīgas parkos. Tagad teritorijā beidzot ir atrasta vieta, kur plāno novietot dzīvojamos konteinerus, līdzīgi, kā tas ir būvlaukumos. Taču tas nenotiek tik ātri, cik gribētos.

"Mēs tāpat izmantojam Būvvaldes pakalpojumus un mums nekādas atlaides nav. Mēs nevaram tā vienkārši iebūvēties, vajag visus tos saskaņojumus," sacīja Radzevičs. Īres maksa par pagaidām izīrētajām telpām Klusajā ielā nav liela - 160 eiro mēnesī.

Taču, kad pēc sniega tīrīšanas nosalušos pirkstus gribējās sasildīt pie karstas tējas krūzes, pagājušajā ziemā vispirms bija jāatkausē aizsalušais ūdensvads. Un redzot, kā rit pagaidu būves saskaņošana, izskatās, ka šoziem būs tāpat.

Saistītie raksti
1 komentārs
Anonīms lietotājs 25261
Es nespēju saprast, kāpēc cilvēki pacieš pazemojošus apstākļus
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti