Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Daugavpils novadā atsākta mobilā aprūpe

Daugavpils novadā atsākta mobilā mājās aprūpe

Mobilā aprūpes vienība Daugavpils novadā darbojas jau kopš pērnā gada, sniedzot vientuļiem pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti iespēju saņemt aprūpi mājās. Ārkārtējās situācijas laikā vienība apgādāja vientuļos cilvēkus  ar nepieciešamiem medikamentiem un produktiem, taču pēc tās beigām brigāde atsāka sniegt arī aprūpi specializēti aprīkotajā transportlīdzeklī.

Dubnas pagasta iedzīvotāja Valentīna ir viena no pirmajām klientēm, pie kuras Daugavpils novada Sociālā dienesta mobilās aprūpes vienība ieradās pēc divu mēnešu darba pārtraukuma. Specializētais ar dušas kabīni, veļas mazgājamo mašīnu, kā arī podoloģijas krēslu aprīkotais transportlīdzeklis 88 gadus vecajai Valentīnai ir vienīgā iespēja nomazgāties dušā, veikt higiēnas procedūras, kā arī gūt palīdzību mājas uzkopšanā.

"Tā kārtīgi apkalpo, cilvēciņi labi – tādi, kuri var strādāt ar veciem cilvēkiem. Ar veciem cilvēkiem jau grūti strādāt," saka sirmgalve, piebilstot, ka tuvumā ir arī izpalīdzīgi kaimiņi.

Mobilās aprūpes vienības sociālā aprūpētāja Oksana Sivačova stāsta: "Kad klientu jau pazīsti, zini viņa problēmas un to, kas jādara – jānogriež mati, bārda, nagi. Es jau zinu, ko sagaidīt. Jauni klienti jāiepazīst, jāpastāsta par procedūrām, jānomierina, jo daudzi baidās, prasa, kā viss notiks."

Vidēji dienā vienība apkalpo trīs klientus, atkarībā no veicamajām procedūrām tam ir nepieciešamas divas līdz trīs stundas. Pakalpojums ir ļoti pieprasīts, norāda vienības darba koordinatore, pašlaik katrā no novada pagastiem to izmanto seši līdz astoņi vientuļie cilvēki. Brigādei atsākot savu darbību, pēc tās pakalpojumiem izveidojās arī vairāk nekā 50 cilvēku rinda.

"Mēs viņus klausāmies, saprotam, žēlojam, esam pieraduši pie viņiem, mēs zinām, kādas kuram ir problēmas. Mēs esam jau kā radi, nav tā, ka vienkārši izdarām darbu un dodamies prom. Kamēr šis pakalpojums nebija pieejams, mēs tikai produktus un medikamentus vedām, sazvanījāmies ar katru, apvaicājāmies par veselību, viņu ikdienu, viņi arī uztraucās par mūsu veselību, jautāja, vai viss ir kārtībā," stāsta mobilās aprūpes vienības sociālā aprūpētāja Oksana Sivačova.

KONTEKSTS: 

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Vīrusa izplatības ierobežošanai 12. martā valdība nolēma Latvijā izsludināt ārkārtējo situāciju, kura beidzās 10. jūnijā. Ārkārtējās situācijas laikā tika noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti