Latgalē senioru aprūpi mājās nodrošinās specializēta mobilā brigāde

Daugavpils, Ilūkstes un Rēzeknes novadā un Rēzeknes pilsētā jau šogad darbu sāks īpaši veidota sociālā mobilā brigāde. Tie būs sociālie darbinieki, aprūpētāji un mediķi, kuri izbrauks pie senioriem -- galvenokārt veciem, vientuļiem un slimiem attālos laukos dzīvojošajiem cilvēkiem ar specializētu transportlīdzekli. Šajā transportlīdzeklī senioriem būs pieejama dušas kabīne, veļas mazgājamā mašīna, podoloģijas krēsls un medicīniskais aprīkojums, kas ļaus izmērīt asinsspiedienu vai noteikt cukura līmeni un svaru.

Latgalē senioru aprūpi mājās nodrošinās specializētā mobilā brigādeSilvija Smagare

   

  Daugavpils novada Vaboles pagasta sociālā darbiniece Valentīna Skrinda dodas apraudzīt vienu no pagastā vecākajām iedzīvotājām Leonoru Saušu, kurai šogad novembrī apritēs 90 gadi. Sieviete dzīvo viena, vīrs un dēls miruši.

  Leonora Sauša ir viena no tiem kopumā ap 100 Daugavpils novadā dzīvojošajiem senioriem, lai viņiem palīdzētu, tapis pārrobežu projekts.

  “Tas ir Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekts “Senioru sociālā iekļaušana” (“Aging in Comfort”) , kura mērķis ir uzlabot sociālo pakalpojumu kvalitāti, ko nodrošinās specializētās mobilās brigādes, sniedzot vecāka gadagājuma cilvēkiem mājas aprūpi un medicīnisko palīdzību,” stāsta Daugavpils novada attīstības nodaļas speciāliste Juta Valaine.

  Tas nozīmē, ka faktiski pie katra šāda veca, vientuļa vai slima seniora, kā apliecina Daugavpils novada domes sociālā dienesta vadītāja Anna Jegorova, brauks īpaši aprīkota specializēta mobila brigāde:

  “Mobilā brigāde, kuras bāze atradīsies daudzfunkcionālajā centrā “Skrudaliena”, pie sirmgalvjiem dosies ar specializēto transportlīdzekli, kurā senioriem būs pieejama dušas kabīne, veļas mazgājamā mašīna, podoloģijas krēsls un medicīniskais aprīkojums, kas ļaus izmērīt asinsspiedienu, noteikt cukura līmeni, svaru u. tml. Mobilā brigāde palīdzēs arī citos uzdevumos, ko seniors nespēs paveikt saviem spēkiem, piemēram, atnest malku, nogriezt matus vai ieskrūvēt spuldzīti. Mobilās brigādes komandā darbosies brigādes vadītājs, šoferis, medicīnas darbinieks, sociālais darbinieks un sociālais aprūpētājs.”

  Sociālā darbiniece Valentīna Skrinda jau stāsta Leonorai Saušai, par gaidāmajām pārmaiņām, un Loņas kundzei, kā viņu sauc tuvinieki, jau parādās prieks par iespēju vismaz apraudzīt savas puķu dobes mājas pagalmā.

  Ne mazāk svarīga lieta, ko dos šī mobilā brigāde ir iespēja šiem vientuļajiem senioriem nejusties vientuļiem, tā būs arī komunikācija, uzsver Vaboles sociālā darbiniece Valentīna Skrinda.

  Kopumā projekts “Senioru sociālā iekļaušana” Latvijas un Lietuvas pierobežā izmaksās ap 450 tūkstošiem eiro. Jau augusta sākumā tiks iepirkts specializētais transportlīdzeklis un darbu varēs sākt mobilā brigāde. Tam vēl nepieciešams savākt atbilstošus speciālistus, panākt to, lai ceļi būtu izbraucami un mobilā brigāde varētu aizsniegt attālāk dzīvojošos seniorus un, protams, pašu senioru vēlme šādu pakalpojumu saņemt.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti