Dienas ziņas

ES un Ukrainas samits notiks Kijivā

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Daugavpilī šā gada pirmais jaundzimušais – meitene

Daugavpilī pērn piedzimuši 597 bērni; šogad pirmais jaundzimušais – meitene

Daugavpils slimnīca ir viena no retajām, kurā gadu mijā pasaulē nenāca neviens mazulis. Pirmais bērniņš piedzima 2. janvārī. Un līdzīgi kā citās slimnīcās šajā gadā – arī Daugavpilī pasaulē pirmā nākusi meitene.

2022. gadā pēdējās dzemdības Daugavpils dzemdību nodaļā notika 30. decembrī, kurās piedzima dvīņu meitenītes. Gadumija Daugavpils dzemdību nodaļā aizritēja mierīgi. 2. janvārī dzimušajai meitenītei dots vārds Aleksandra, un mammai Aļonai viņa ir sestais bērniņš, mājās viņas jau nepacietīgi gaida brālīši un māsiņas.

Jaunā māmiņa Aļona Vavilova atklāja, ka gaidījuši tieši meitenīti, jo iepriekš zinājuši viņas dzimumu. Gan māmiņa, gan mazā Aleksandra jau drīzumā dosies mājās. Aļona izsacīja pateicības vārdus slimnīcai, kurā pasaulē nākuši visi viņas bērni.

"Personāls šeit ir labs. Visi ir atsaucīgi. Visiem paldies, kuri palīdzēja, visiem veselību," sacīja jaunā māmiņa.

Pērn Daugavpilī piedzimuši 597 bērni, kas ir iepriekšējiem gadiem līdzīgs skaits. Mediķi gan norādīja, ka dzemdību skaits ar katru gadu mazliet sarūk. 

Dzemdību nodaļā Daugavpilī ierodas ne tikai pašas daugavpilietes, bet arī grūtnieces no tuvējiem novadiem – Preiļiem, Ludzas un Krāslavas. Dzemdību nodaļas "jaundzimušo koks" ar bērniņu vārdiem liecināja, ka puiku pagājušajā gadā ir dzimis vairāk nekā meiteņu.

"Izskatās, ka puiku būs vairāk nekā meiteņu – par 80. Pēc mūsu koka jūs varat redzēt, ka zilā krāsa ir vairāk nekā rozā," skaidroja sieviešu klīnikas vadītāja Diāna Pustovoitova.

Slimnīcas pārstāvis Grigorijs Semjonovs skaidroja, ka pagājušais gads Daugavpils reģionālajā slimnīcā noslēdzies smagi – saslimuši vairāki mediķi, dažus pacientus nācies pat sūtīt uz citām slimnīcām, taču tagad situācija esot normalizējusies un slimnīca turpina nodrošināt gan neatliekamo, gan arī plānveida medicīnisko palīdzību.

Pēc piecu dienu pārtraukuma Daugavpils reģionālā slimnīca ir atsākusi arī akūto bērnu uzņemšanu visās vecuma grupās, jo pediatri ir atgriezušies no slimošanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti