Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dullo Dauku festivāls Popē

Dienas ziņas

Papes iedzīvotāji satiekas saietā

Ķekavā apstiprināti vēlēšanu rezultāti

Daudzi nemierā ar atkārtotā balsojuma rezultātiem Ķekavā un varētu tos apstrīdēt

Pirmdien, 24.jūlijā, pēc atkārtotās balsošanas 785. iecirknī, apstiprināti vēlēšanu rezultāti Ķekavā. Tāpat kā iepriekš no 14 sarakstiem iedzīvotāji domes sastāvā vēlējušies redzēt deputātus vien no 9.  Īsti apmierināti ar rezultātiem gan nav ne iedzīvotāji, ne politiķi, jo izveidot koalīciju, kas spētu veiksmīgi nostrādāt visu sasaukuma laiku, būs ļoti grūti. Lēmumu par vēlēšanu rezultātiem Centrālajā vēlēšanu komisijā var apstrīdēt triju darba dienu laikā, un, iespējams, tas arī tikšot darīts.

Pēc atkārtotajām vēlēšanām 785. iecirknī vēlēšanu uzvarētāji ar pieciem mandātiem, vismaz nosacīti, ir Jaunā konservatīvā partija, kam atkārtotās vēlēšanas izdevās iegūt par vienu vietu vairāk. Viņi arī jau pieteikušies veidot jauno koalīciju.

Jaunās konservatīvās partijas Ķekavas nodaļas līderis Neils Kalniņš norādīja, ka “tāpat kā iepriekš mēs gribam koalīciju veidot plašu, iesaistot iespējami daudz tos politiskos spēkus, kuri patiešām ir ieinteresēti Ķekavas novada attīstībā”.

785. iecirknī Latvijas Zemnieku savienības (LZS) saraksts saņēmis visvairāk - 23,34% vēlētāju balsu, kopumā par šo sarakstu novadā nobalsojuši vien 11,81% balsstiesīgo. Tādējādi iegūti divi mandāti, kas ir par vienu mazāk nekā pēc tiešajām vēlēšanām 3. jūnijā.

Jaunievēlētais deputāts no LZS Aigars Vītols pauda, ka ir gatavs “strādāt jebkādā sastāvā, arī tai skaitā gan ar šodien uzvarējušajiem, gan arī, ja būs iespējams izveidot  koalīciju kādā savādākā sastāvā”.

“To pagaidām mēs tiešām nezinām,” piebilda Vītols.

Pēc Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) datiem visvairāk plusu vēlēšanās ieguvis Jaunās konservatīvās partijas līderis, bet visvairāk mīnusu saņēmis pašreizējais domes priekšsēdētājs Andris Damlics (Reģionu apvienība).

Ar vēlēšanu rezultātiem viņš nav apmierināts, tomēr ir gatavs strādāt arī Jaunās konservatīvās partijas koalīcijā, ja vien tiks panākts kompromiss par Pļavniekkalna sākumskolas būvniecību.

“Strīdus ābols jau tā kā varētu beigties. Viņi savu misiju ir izpildījuši, viņi ir ieguvuši domes vairākuma mandātu, un es domāju, ka drīzāk viņi varētu savas domas mainīt šajā jautājumā, jo projekts pēc savas būtības ir labs,” sacīja Damlics.

Tikmēr gaisā jau atkal virmo baumas par rezultātu apstrīdēšanu. Taču gan Nacionālā apvienība, kas pārsūdzēja iepriekšējos rezultātus 785. iecirknī, gan CVK informatīvās daļas vadītāja, kas pati bijusi kā novērotāja, uzskata, ka šoreiz tam neesot pamata.

Aigars Vītols, kurš bija viens no tiem, kas apstrīdēja visa novada 3. jūnija pašvaldību vēlēšanu rezultātus, ir citādās domās.

“Viens no pieprasījumiem tika noraidīts ar pamatojumu, ka nav mainījušies vēlēšanu rezultāti, un līdz ar to nav pamats izsludināt atkārtotas vēlēšanas, tad nākas secināt, ka šajā gadījumā ir mainījušies vēlēšanu rezultāti pēc it kā pārkāpumiem 3. jūnijā. Tagad vēlēšanu rezultāti ir mainījušies un, manuprāt, ir pamats apstrīdēt,” skaidroja Vītols.

Vītols pagaidām ne apstiprina, ne noliedz, vai tas tiks darīts, bet tikmēr uzrunātie iedzīvotāji  visvairāk vēlas, lai  ''kašķi''  vienreiz beigtos un sāktos normāls darbs. Tomēr cerības uz stabilu koalīciju, viņuprāt, esot visai niecīgas.

Jau ziņots, ka  Centrālā vēlēšanu komisija izsludinājusi atkārtotas pašvaldību vēlēšanas Ķekavas novada 785.iecirknī, jo šī iecirkņa urnā saskaitītas par sešām aploksnēm vairāk, nekā bija to vēlētāju skaits, kas parakstījušies par nobalsošanu, un sešas balsis ir pietiekami, lai mainītu vēlēšanu rezultātu Ķekavā,.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt