Pēc atkārtota balsojuma Ķekavas vēlēšanās Jaunā konservatīvā partija nostiprina pārsvaru

Arī pēc atkārtota balsojuma vienā no Ķekavas novada domes pašvaldību vēlēšanu iecirkņiem novada domē visvairāk mandātu ir ieguvusi Jaunā konservatīvā partija (JKP), liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotie dati. Salīdzinājumā ar balsojumu 3. jūnijā, JKP tagad ieguvusi par vienu Ķekavas novada domes deputāta vietu vairāk, bet Latvijas Zemnieku savienība (LZS) – par vienu mazāk,

Rezultāti kopumā: JKP viens mandāts vairāk, LZS - viens mazāk

Pēc atkārtota balsojuma Ķekavas vēlēšanās Jaunā konservatīvā partija nostiprina pārsvaruVita Anstrate
  CVK publicētie dati liecina, ka kopumā līdz ar 785. iecirknī šajā nedēļā apkopotā balsojuma rezultātiem no 17 mandātiem visvairāk ir ieguvusi JKP – piecus. Pa diviem mandātiem ir uzreiz četriem vēlēšanu sarakstiem – LZS, “Gods kalpot mūsu Latvijai”, “Reģionu aliansei”, kā arī kopīgajam sarakstam, kuru veido partijas “Vienotība”, “Latvijas attīstībai” un “Politiskajai partijai Izaugsme”. Visbeidzot, viens mandāts ir Latvijas Zaļajai partijai, “Saskaņai”, “Vienoti Latvijai” un Vidzemes partijai.

  Kopumā Ķekavas novada vēlēšanās līdz ar šīs nedēļas rezultātiem ir piedalījušies 8666 iedzīvotāji.

  via GIPHY

   

  Rezultāti pēc 3. jūnijā notikušajām vēlēšanām bija citādāki. Toreiz par derīgiem kopumā no visiem iecirkņiem atzina vairāk – 9023 – vēlēšanu biļetenus.

  Arī tad visvairāk mandātu ieguva JKP – četrus, kas ir par vienu mazāk kā tagad. Tai sekoja LZS – trīs mandāti, kas savukārt ir par vienu vairāk nekā tagad. Vēl “Gods kalpot mūsu Latvijai” bija divi mandāti, partijas “Vienotība”, “Latvijas attīstībai” un “politiskās partijas Izaugsme” apvienotajam sarakstam – divi, “Reģionu aliansei” – arī divi.

  Savukārt pa vienam mandātam nonāca bija Latvijas Zaļajai partijai, “Saskaņai”, “Vienoti Latvijai” un Vidzemes partijai. Tomēr, kā zināms, 3.jūnija rezultāti netika ņemti vērā, jo 785. iecirknī šonedēļ notika atkārtotas vēlēšanas.

  Vislielākais individuālais atbalsts JKP pārstāvim Neilam Kalniņam

  Rezultāti liecina, ka visvairāk "plusiņu" jeb vēlētāju individuālu atbalstu visos vēlēšanu iecirkņos ir saņēmis JKP pārstāvis, ikdienā VAS "Elektroniskie sakari" projektu vadītājs Neils Kalniņš - 674. Liels atbalsts arī "Gods kalpot mūsu Latvijai", LZS un "Reģionam alianses" pārstāvjiem - attiecīgi Gatim Līcim, Aigaram Vītolam un pašreizējam Ķekavas mēram Andim Damlicam.

  Kalniņš ir guvis vislielāko atbalstu, arī skaitot iegūtās vēlētāju balsis. Tās aprēķina no kandidātu saraksta derīgajām zīmēm atņemot kandidāta svītrojumus un pieskaitot plusus. Kalniņam ir 2589 balsis. Liels balsu skaits ir arī pārējiem četriem ievēlētajiem JKP pārstāvjiem.

  Sarunā ar aģentūru LETA Kalniņš apliecinājis, ka JKP ir gatava iegūt Ķekavas novada domes priekšsēdētāja amatu. Viņš sacījis, ka partijas rindās pašlaik ir trīs cilvēki, kas var vadīt domi. JKP ir gatava sākt sarunas ar jebkurām no partijām, kas "mūsuprāt ir saprātīgas, racionālas, kuras savās priekšvēlēšanu programmās iekļāvušas lietas, kuras esam gatavi atbalstīt un kuras, savukārt, gatavas atbalstīt mūsu plānus Ķekavai".

  Arī LZS Ķekavas novada saraksta līderis Aigars Vītols aģentūrai LETA pauda, ka partija gatava runāt ar ikvienu politisko spēku, kas iekļuvis Ķekavas domē. "Esošajā situācijā esam gatavi apspriest visus priekšlikumus. Noteikti runāsim ar jebkuru, lai atrastu labāko variantu darbam, nevis vienkārši būšanai domē," sacīja Vītols.

  Vēlēšanu rezultāti 785.iecirknī: Mazāk vēlētāju, visvairāk aizvien atbalsta LZS

  785. vēlēšanu iecirknī atkārtotajā balsojumā piedalījās mazāk vēlētāju kā 3. jūnijā.

  Lielāko atbalstu atkal izpelnījās Latvijas Zemnieku savienība, kuru visvairāk atbalstīja arī 3. jūnija vēlēšanas. Atkārtotajās vēlēšanās par to nobalsoja 428 vēlētāji. Tiesa,  3.jūnijā viņu bija vairāk – 495.

  Vēl atkārtotajās vēlēšanās 785.iecirknī JKP saņēma 343 vēlētāju atbalstu, Vidzemes partija – 185, “Reģionu alianse” – 182, “No sirds Latvijai” – 99, Latvijas Zaļā partija – 97, Partija "Vienotība", "Politiskā partija Izaugsme, "Latvijas attīstībai” – 92, “Sadarbība” – 91, Nacionālā apvienība – 57, “Vienoti Latvijai” – 47, “Saskaņa” – 33 un apvienība “Iedzīvotāji” – četru iedzīvotāju atbalstu.

  Politologs: Ir redzama «Rīdzenes» sarunu ietekme

  Politologs Juris Rozenvalds skaidro, ka mazāka vēlētāju aktivitāte nav pārsteidzoša. Daudzi vienkārši nebija ieplānojuši atkārtoti doties uz vēlēšanām pašā vasaras vidū. “Šīs atkārtotās vēlēšanas notika zināmā mērā pēc teorijas. Vēlētāju aktivitāte bija nedaudz mazāka, un vēlētāji relatīvi vairāk balsoja iepriekšējā balsošanā. Acīmredzot viņi nebija plānojuši iepriekš piedalīties vēlēšanās.

  Kas attiecas uz šo mandātu pārdalīšanu, tā arī izskatās diezgan likumsakarīga tāpēc, ka šeit turpina izpausties “Rīdzenes sarunu” efekts, kas nu tomēr visvairāk nāk par labu Jaunajai konservatīvajai partijai,” saka Rozenvalds.

  Savukārt Centrālās vēlēšanu komisijas vadītājs Arnis Cimdars atgādina, ka atkārtotā balsošana ir bijusi ar savām īpatnībām. Tā kā atkārtotas vēlēšanas bija nepieciešamas, jo nesakrita vēlēšanu aplokšņu un vēlētāju parakstu skaits 3.jūnija vēlēšanās, šoreiz esot bijusi stingrāka balsotāju uzraudzība. “Cilvēki tomēr vēlreiz varēja pārdomāt. Tie, kuri nebija atnākuši 3.jūnijā, tie varēja izlemt piedalīties. Protams, ka atmosfēra iecirknī bija nedaudz savādāka, nekā tas ir vispārējā vēlēšanu dienā. Jā, zināmas izmaiņas ir,” atzīst Cimdars.

  Centrālā vēlēšanu komisija atkārtotu balsošanu Ķekavas novada 785. vēlēšanu iecirknī izsludināja, jo 3. jūnija vēlēšanās iecirkņa vēlēšanu kastē tika atrastas par sešām derīgām vēlēšanu aploksnēm vairāk, nekā bija vēlētāju parakstu vēlētāju sarakstā, un sešas balsis ietekmēja deputātu vietu sadalījumu starp kandidātu sarakstiem un kandidātiem.

  Lūgumu atcelt vēlēšanas šajā iecirknī bija izteikusi Nacionālā apvienība, jo sešas vēlētāju balsis var ietekmēt deputātu vietu sadalījumu starp kandidātu sarakstiem un kandidātiem.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti