Dienas notikumu apskats

Aizturētos administratorus tur aizdomās par izspiešanu un naudas atmazgāšanu

Dienas notikumu apskats

Terēza Meja veidos arī nākamo Lielbritānijas valdību

Ķekavas kultūras nama iecirknī būs jābalso vēlreiz

Vienā no Ķekavas novada iecirkņiem CVK izsludina atkārtotas vēlēšanas

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) izsludinājusi atkārtotas pašvaldību vēlēšanas Ķekavas novada 785.iecirknī. Pagaidām sūdzības par pārkāpumiem citos vēlēšanu iecirkņos Centrālā vēlēšanu komisija ir noraidījusi.

Ķekavas novada vēlēšanās vienā iecirkņa urnā saskaitītas par sešām aploksnēm vairāk, nekā bija to vēlētāju skaits, kas parakstījušies par nobalsošanu. Tā kā sešas balsis ir pietiekami, lai mainītu vēlēšanu rezultātu Ķekavā, CVK lēma izsludināt atkārtotas vēlēšanas šajā iecirknī.

Atkārtotās vēlēšanas Ķekavas novada 785.iecirknī būs 22.jūlijā.

Atkārtot balsošanu iecirknī Ķekavas kultūras namā lūdza Ķekavas novada domes deputāte Ieva Arnte no Nacionālās apvienības. Pašvaldību vēlēšanās Nacionālajai apvienībai Ķekavā pietrūka piecu balsu, lai iekļūtu domē. Sešas strīdīgās balsis kultūras nama iecirknī varēja noteikt, vai partija domē iekļūs vai ne.

“Mēs būtu gatavi samierināties ar zaudējumu šajās vēlēšanās, ja šis zaudējums ir nācis godīgā cīņā, taču mēs neesam gatavi samierināties ar zaudējumu, ja tas ir noticis amatpersonas nolaidības vai apzinātas ļaunprātības dēļ,” sacīja Arnte.

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars stāstīja, ka pastāv vairākas versijas, kādā veidā balsošanas kastē varēja būt vairāk iemesto aplokšņu, nekā vēlētāju parakstu sarakstā.

Iespējams, seši vēlētāji kaut kāda iemesla dēļ nav parakstījušies vēlētāju sarakstā, taču vēl pastāv iespēja, ka iepriekšējās balsošanas dienās daži vēlētāji saņēmuši aploksnes, taču nav tās iemetuši kastē. Pēc tam jau vēlēšanu dienā citi vēlētāji šīs aploksnes iemetuši reizē ar savējām. Cimdars ir pārliecināts, ka vietējā vēlēšanu komisija ir strādājusi godprātīgi, jo skaitītāji par radušos kļūdu uzreiz ziņojuši Centrālajai vēlēšanu komisijai un rīkojušies profesionāli.

“Spriežot pēc tā, kā komisija rīkojās balsu skaitīšanas procedūras laikā, tā nav ļaunprātība no šo cilvēku puses, jo viņi ir rīkojušies profesionāli tajā brīdī, kad viņi ir identificējuši šo problēmu. Ja tas ir bijis gadījums, kad no iepriekšējās balsošanas cilvēki ir paņēmuši aploksnes, aizgājuši prom no iecirkņa un vēlēšanu dienā atnākuši, nododot citiem un šīs citas personas ir iemetušas aploksnes tur iekšā, šeit vēlēšanu komisijai patiesībā pat nav rīku, kā viņi varētu to novērst,” sacīja Cimdars.

To, ka lieko balsu nonākšana urnā varētu nebūt kļūda, uzskata arī Ķekavas novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Aija Videniece.

“Es pieturētos pie domas, ka tā ir sava veida, nesaukšu, bet balsu pirkšana, jo iepriekšējo dienu balsošanas urnā bija par 11 aploksnēm mazāk, nekā tika ielikts tajā mazajā urnā,” sacīja Videniece.

Komisijas priekšsēdētāja gan pieļauj, ka iepriekšējās balsošanas laikā 11 cilvēki esot aizgājuši prom no iecirkņa ar saņemtajām aploksnēm, neizmantojot iespēju nobalsot un atkārtoti to centās darīt 3.jūnijā.

Ziņots, ka sestdien, 3.jūnijā, notikušajās pašvaldību vēlēšanās Ķekavas novadā uzvarēja Jaunā konservatīvā partija, par kuru nobalsoja nobalsoja 21,38%.

(Avots: CVK)

 • Nobalsojuši: 727 839 / 1 443 801 (50,41%)
+ -
 • 1. Jaunā konservatīvā partija

  21,38%
 • 2. "LATVIJAS ZEMNIEKU SAVIENĪBA"

  12,07%
 • 3. Politiskā partija "Reģionu alianse"

  11,24%
 • 4. "Gods kalpot mūsu Latvijai"

  9,58%
 • 5. Partija "VIENOTĪBA", "POLITISKĀ PARTIJA IZAUGSME", "Latvijas attīstībai"

  7,9%
 • 6. "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija

  6,85%
 • 7. Partija "Vienoti Latvijai"

  5,21%
 • 8. VIDZEMES PARTIJA

  5,2%
 • 9. Latvijas Zaļā partija

  5,13%
 • 10. Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”

  4,95%
 • 11. No sirds Latvijai

  4,75%
 • 12. "Sadarbība”

  3,4%
 • 13. Politiskā partija "KPV LV"

  1,03%
 • 14. APVIENĪBA IEDZĪVOTĀJI

  0,51%

Ķekava bija viena no iekārotākajām Latvijas pašvaldībām. Te par 17 deputātu vietām cīnījās 234 kandidāti no 14 sarakstiem. Ievēlēti tika pārstāvji no 9 sarakstiem. Ar pavisam niecīgu pārsvaru 5% barjeru pārvarēja Latvijas zaļā partija, bet pavisam nedaudz līdz iekļūšanai domē pietrūka Nacionālajai apvienībai, kas palika pirmā aiz svītras, savācot 4,95 procentus balsu. Tūliņ aiz tās partija “No sirds Latvijai” ar 4,75 procentiem.

Kā liecina informācija CVK mājaslapā, 785. iecirknis atrodas Ķekavas kultūras namā, kur savu balsi atdeva 2206 vēlētāji, un tur visvairāk vēlētāju nobalsoja par Latvijas Zemnieku savienību – 22,5% jeb 495 cilvēki.

Kopumā novadā ir 15705 balsstiesīgie, no tiem nobalsoja 9111 jeb 58,01%.

2017.gada pašvaldību vēlēšanu aktivitāte (Avots: CVK)

 • Nobalsojuši: 727 839 / 1 443 801 (50,41%)
+ -

Ķekavas kultūras nama iecirknis ir vienīgais, kurā vēlētāji balsos atkārtoti. Pagaidām visas pārējās sūdzības saistībā ar pārkāpumiem pašvaldību vēlēšanās Centrālā vēlēšanu komisija ir noraidījusi, ieskaitot “Vienotības” Rīgas domes deputāta Valda Gavara lūgumu atcelt vēlēšanu rezultātus 38 iecirkņos Rīgā. Gavars iesniegumā norādīja, ka vairākos iecirkņos ir izraidīti novērotāji, saplīsušas balsu skenēšanas iekārtas, nav novērotas balsošanas kastes, kā arī daudzi cilvēki neesot varējuši nobalsot, jo viņu vietā vēlētāju sarakstā parakstījies kāds cits.

Centrālā vēlēšanu komisija Gavara sūdzību noraidīja, jo pietrūka pierādījumu. Centrālās vēlēšanu komisijas sēdē Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Juris Kokins Gavaram veltīja skarbus vārdus.

“Jūsu šī radītā psihoze, kas ir šobrīd, viņa ir faktiski valsts iekārtas graušana, jo tik masveidīgi producēt šīs negācijas tā vietā, lai dokumentētu un pārbaudītu, radīt priekšstatu, ka visi ir blēži apkārt, tas godīgi sakot ir personīgs apvainojums visiem tiem cilvēkiem, kas strādāja iecirkņos,” pauda Kokins.

Arnis Cimdars stāstīja, ka lielākajā daļā gadījumu pretenzijas pret balsu skaitīšanu radušās, jo iesniedzēji nav apmierināti ar vēlēšanu rezultātu, nevis patiesi konstatēti pārkāpumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti