Dienas ziņas

Jauna avīze Britiem, kuri vēlas palikt ES

Dienas ziņas

Ērtāks pakalpojums ir dārgāks?

Darbs vasarā mudina jauniešu domāt par mediķa profesiju

Darbs vasarā mudina jauniešus domāt par mediķa profesiju

Vasaras brīvlaikā skolēniem ir iespēja strādāt - gan ar Nodarbinātības Valsts aģentūras, gan pašvaldību atbalstu. Piemēram, Ludzā jau trešo gadu pašvaldība realizē skolēnu vasaras nodarbinātības programmu, šogad tai atvēlot 10 tūkstošu eiro finansējumu. Tas ļāva izsludināt pieteikšanos uz 77 darba vietām – vairākas no tām arī Ludzas slimnīcā.

Uz izsludinātajām 77 darba vietām tika saņemti 144 jauniešu pieteikumi. Priekšroka tika dota jauniešiem no daudzbērnu ģimenēm, maznodrošinātām un trūcīgām ģimenēm, skolēniem, kuriem viens vai abi vecāki ir bezdarbnieki, bāreņiem. Uz palikušajām vietām varēja pretendēt skolēni, kuru vidējā gada atzīme bija 8,2 vai augstāka. Darba vietas izvēle, protams, paliek pašu bērnu rokās, tādēļ izvēle darboties medicīnas iestādēs lielākoties tiek saistīta ar nākotnes karjeru.

Devītās klases absolvents Edijs Iļjankovs strādā Ludzas slimnīcas reģistratūrā. Puisis atzīst, ka medicīna viņam patīk, un ir arī interese tālāk saistīt dzīvi ar medicīnu. 

Savukārt 10. klases absolvente Laura Līvmane strādā Ludzas slimnīcā par sanitāri, lai tādējādi izzinātu profesiju no iekšienes, varbūt arī nākotnē mēģinātu mācīties par mediķi. Viņa atzīst, ka ir diezgan interesanti, bet tajā pašā laikā arī grūti.

Paši medicīnas iestāžu darbinieki ir apmierināti ar šo programmu, jo jaunieši lielākoties veic uzdevumus, kas saistīti ar ikdienišķām tehniskām darbībām, piemēram, ambulatoro karšu sakārtošanu un darbu arhīvā.

Ludzas medicīnas centra aprūpes nodaļas virsmāsa Regīna Mikjanska saka, ka bērni ir ļoti atsaucīgi, iejūtīgi, visus darbiņus izpilda perfekti. "Mēs esam apmierināti, tas mums nāk kā palīdzēšana, it sevišķi tagad, kad nāk vasaras sezona," viņa paskaidroja.

Savukārt medicīnas centra vadītāja vietniece veselības aprūpes jomā Skaidrīte Sandalāne spriež, ka jaunieši ieradās kā tīras lapas, un gribēšana varbūt vairāk saistīta ar vēlmi strādāt medicīnā. "Viņi īstenībā, es uzskatu, ir baigie ieguvēji. Viņi redz to medicīnas pusi no iekšpuses," sacīja Sandalāne.

Ieinteresētības no jauniešu puses netrūkst, pie tam, ja darbs ir interesants un ar personīgo izaugsmi, tas ir kvalitatīvs ieguldījums arī uzņēmuma darbībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti