Darbam mediju uzraugošajā padomē pieteikti vairāk nekā 30 kandidāti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 3 mēnešiem.

Atbildīgā komisijai no visiem pretendentiem būs jāizvēlas pieci labākie, par kuriem pēc tam vēl balsos Saeima. Kandidātus varēja izvirzīt sabiedriskās organizācijas un tās pārsvarā ir izvēlējušās mediju nozares esošos un bijušos darbiniekus.

Darbam mediju uzraugošajā padomē pieteikti vairāk nekā 30 kandidāti. Trešdien bija pēdējā diena, kad Saeimā varēja iesniegt kandidātu pieteikumus nākamajam Elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes sastāvam. Pieteikumu apkopošana vēl turpinās un pilnu kandidātu sarakstu publiskos ceturtdien. Atbildīgā komisijai no visiem pretendentiem būs jāizvēlas pieci labākie, par kuriem pēc tam vēl balsos Saeima. Kandidātus varēja izvirzīt sabiedriskās organizācijas un tās pārsvarā ir izvēlējušās mediju nozares esošos un bijušos darbiniekus.

Līdz pulksten pieciem Saeima bija saņēmusi vairāk nekā 30 kandidātu pieteikumus darbam Elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē. Tomēr kā Latvijas Radio pastāstīja atbildīgās komisijas vadītāji pieteikumi turpina nākt. Tāpēc precīzo skaitu un arī kandidātu vārdus komisija sola publiskot ceturtdien Saeimas mājas lapā. Jau tuvākajā laikā Ināra Mūrniece sola rīkot tikšanos komisijā ar visiem kandidātiem.

Pagaidām publiski zināms, ka darbam plašsaziņas līdzekļu padomē ir izvirzīti Rolands Tjarve, Māra Eglīte, Edvīns Inkēns, Ilze Strenga, Gints Grūbe un vēl virkne profesionāļu, kuri ir strādājuši vai vēl joprojām strādā medijos. Kā motivāciju šim darbam Kandidāti Latvijas Radio min vēlmi stiprināt sabiedriskos medijus, ieviest abonentmaksas, sakārtot likumdošanu. Tiesa, kādiem jābūt kritērijiem izvēloties labākos, pašiem kandidātiem viedokļi atšķiras.

Pašreizējais padomes priekšsēdētājs Ābrams Kleckins uzskata, ka padomē darbs būtu jāturpina esošajiem locekļiem Buceniecei un Kārītim, kuri gatavi startēt atkārtoti. Tomēr pārējos kandidātus, kas pieteikti padomei Kleckins pašlaik objektīvi nevarot vērtēt. Daudzus viņš nepazīstot personīgi, savukārt tiem kurus pazīstot, nezina motivāciju

Atlases kritēriji pēc Kleckina domām likumā ir pārāk vispārīgi. Nolikums paredz, ka kandidātiem ir jābūt ar augstāko izglītību, vismaz piecus gadus ilgai pieredzei mediju, kultūras vai cilvēktiesību jomā un labai reputācijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti