Daļa vecāku turpina vest savas atvases uz bērnudārzu, jo mājās netiek galā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Daļa vecāku turpina vest savas atvases uz bērnudārzu, jo mājās netiek galā. Tas satrauc izglītības iestāžu darbiniekus, jo pat gadījumā, ja uz vietas ir divi bērni, ir teju neiespējami ieturēt divu metru distanci. Vidēji pašlaik dārziņu apmeklē aptuveni 10% bērnu. Jelgavā satrauc arī šī skaita pakāpenisks pieaugums. Visvairāk bērnu apmeklē privātos dārziņus.

Daļa vecāku turpina vest savas atvases uz bērnudārzu, jo mājās netiek galā
00:00 / 03:32
Lejuplādēt

Pirmsskolas izglītības iestādēm ir jābūt atvērtām, lai mediķi, policisti, pārdevēji un citi šajā brīdī svarīgu pienākumu veicēji varētu tajos atstāt savas atvases. Tomēr distanci grupiņās ievērot ir ļoti sarežģīti. Un ir vecāki, kas savus bērnus ved uz dārziņiem, jo mājās netiek galā. Pirmsskolas izglītības iestādi „Kurzeme” Rīgā apmeklē 10 - 19 bērni. Ir vecāki, kas strādā maiņu darbu, līdz ar to bērni dārziņā neatrodas katru dienu. Ir gadījumi, kad vecāko bērnu ved uz bērnudārzu, bet ar jaunāko dodas atpakaļ uz mājām.

"Ir bijuši gadījumi, kad novērojam, ka ar mazo bērnu ratiņos aiziet mājās, bet otru atstāj mums. Tad esam runājuši, ka mazos bērnus un ģimeni kopumā šādi pakļauj kritiskām situācijām, veselības problēmām. Distanci praktiski nav iespējams ievērot, jo mēs tomēr bērnam dodam rociņu. Un bērni paši sadodas rokās. Kaut gan mums ir pacēlies jautājums, ka varbūt vajag bērniem skaidrot, ka šajā laikā rokās nesadosimies," pastāstīja vadītāja Inga Gudēviča.

Rūpējoties par drošību, neļauj bērnudārzā ienākt no ārpuses, arī remontdarbi atlikti uz kādu laiku. Bērnudārza vadītāja atzīst, ka darbinieki pašlaik ir neapskaužamā situācijā.

Rīgā dārziņus pašlaik apmeklē 2500 bērnu, kas ir teju 10 % no kopējā skaita. Dažās iestādēs atrodas divi bērni, bet citur – 36. Tādos gadījumos viņus sadala vairākās dežūrgrupiņās. Vienas grupas limits Rīgā ir 15 bērni, norādīja Rīgas domes Izglītības pārvaldes Pirmsskolas nodaļas vadītāja Iveta Nagla.

"Protams, vecākiem būtu kārtīgi jāapdomā visi iespējamie risinājumi, lai bērnus pēc iespējas mazāk vestu publiskā telpā. Jo patiešām šajā brīdī, rūpējoties par ikviena veselību, katrs ir atbildīgs par to, cik mēs daudz komunicējam ar apkārtējo vidi. Ja ir lauki, ir vecmammas, kur bērnus varbūt var aizvest uz šo periodu, tad vecākiem jāapdomā šī iespēja un neizmantot pirmsskolas pakalpojumu," sacīja Nagla.

Nereti ir gadījumi, kad audzinātājas lūdz vecākiem bērnu tomēr ņemt uz mājām. Līdzīgi ir arī Jelgavas bērnudārzos. Tur iestādes apmeklē 160 bērni, kas ir aptuveni 7% no kopējā skaita. Visapmeklētākie ir privātie dārziņi. Jelgavas domes Izglītības pārvaldes galvenā speciāliste pirmsskolas izglītības jautājumos Sarmīte Joma pastāstīja, ka satraucošs ir bērnu skaita pakāpenisks pieaugums.

"Tas, kas satrauc, ir tās divas līnijas – viena ir tas, ka vecāki īsti netiek galā un nezina, kā vadīt laiku ar bērnu. Viņi ir piekusuši un noguruši, un neziņā. Otra lieta – vecāki nereti saka, ka "mums par privāto bērnudārzu ir jāmaksā jebkurā gadījumā. Un tad labāk, lai viņš iet uz bērnudārzu un tur pavada laiku, jo esam pārliecināti, ka viss tur būs kārtībā." Protams, ir labi, ka uzticas izglītības iestādei. Bet vai šis ir tas laiks, kad šādi raudzīties uz situāciju? Tas ir tas, kas mūs satrauc," norādīja Joma.

Bērnudārza vadītāja un pašvaldību pārstāves aicina vecākus domāt par savas ģimenes un citu cilvēku drošību un rūpīgi izvērtēt nepieciešamību vest savu bērnu uz pirmsskolas izglītības iestādi.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. 25. martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem, kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā.

Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā, 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim. Cīņai ar vīrusu noteica aizvien stingrākus ierobežojumus, mācībām skolās jānotiek attālināti, atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi, brīvdienās daļēji slēgti tirdzniecības centri. Noteikti arī jauni pulcēšanās ierobežojumi, ārpus mājām vienkopus ļaujot atrasties ne vairāk par diviem cilvēkiem vai ģimeni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti