CVK vēlas 600 000 eiro vēlēšanu organizēšanas e-pakalpojumiem

Otrdien, 30.augustā, valdība lems par 600 000 eiro piešķiršanu Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) 2017. gada pašvaldību vēlēšanu organizēšanas e-pakalpojumiem.

Tas ļaus vēlēšanu kandidātiem pieteikties attālināti un elektroniski apkopot datus.

Vēlēšanu elektroniskās sistēmas par 836 000 eiro uzturēs SIA „SOAAR”, kas bija vienīgais uzņēmums, kurš pieteicās iepirkumā.

Lielākā daļa naudas aizies datorspeciālistu algām, kuras Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija atzinusi par samērīgām.

CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars lielās izmaksas skaidro ar apjomīgo datu klāstu.

„Šis pakalpojums ir nevis viena sistēma, bet vairākas sistēmas, un nevis pirkšana, bet pakalpojums, kas sevī ietver arī sistēmas darbināšanu piecu mēnešu garumā, kas nozīmē, ka tiek sniegta arī atbalsta funkcija visām vietējām vēlēšanu komisijām un iecirkņiem, lai viņas savus rezultātus varētu ievadīt sistēmā,” norādīja Cimdars.

„CVK nav savas datorspeciālistu grupas, kas patstāvīgi varētu darbināt tik milzīgu sistēmu. Zināmā mērā tas ir skaidrojas ar to, ka mums vēlēšanu starplaikos nav nepieciešamības pēc tādas jaudas datorspeciālistu pakalpojumiem, līdz ar to mēs tādu neuzturam. Mums arī nav līdzekļu tādas datorspeciālistu grupas uzturēšanai, un mēs šo programmatūru nevis pērkam, bet īrējam, kas nozīmē, ka, ja mēs pirktu šādu programmatūru, mums vēl vajadzētu paredzēt ik gadu 10% no uzturēšanas izmaksām,” pauda CVK priekšsēdētājs.

Sistēmai būs jāapkopo ziņas par aptuveni 9000 kandidātu un aptuveni 1,5 miljoniem datu aiļu, un pieeja sistēmai būs jānodrošina visām 119 pašvaldībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti